УКРАЇНА

02:26

27.05

Влада

Раді запропонували стимулювати залучення інвестицій

0

Кабінет Міністрів пропонує Верховній Раді посилити стимули для залучення іноземних інвестицій в економіку України. Про це сказано в законопроекті «Про державну підтримку і стимулювання інвестиційної діяльності», спрямованому Кабміном на твердження Ради, повідомляють «Українські Новини».

Зокрема, законопроект передбачає доручити Кабмінові в тримісячний термін спростити порядок державної реєстрації іноземних інвестицій і порядок сертифікації продукції.

Законопроект також передбачає встановлення адміністративної відповідальності посадових осіб за порушення порядку або встановлених законодавством термінів видачі інвесторам документів дозвільного характеру, а також за створення перешкод для здійснення інвестиційної діяльності у вигляді штрафу в розмірі 10-25 не оподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (170-425 гривень).

Крім того, законопроект забороняє центральній і місцевій владі вимагати від інвесторів фінансування розвитку територіальної інфраструктури і заходів для охорони навколишнього середовища, крім передбачених проектом будівництва.

Законопроект визначає інвестиційними пріоритетами держави для надання держпідтримки виробництво імпортнозамінної і високотехнологічної продукції, розвиток наукомістких виробництв і галузей, упровадження енерго- і ресурсозберігаючих технологій, технічне переоснащення виробництв.

Законопроект передбачає держпідтримку і стимулювання інвестицій шляхом надання субвенцій з держбюджету місцевим бюджетам на виконання інвестиційних проектів на умовах спільного їхнього фінансування з місцевими бюджетами, напрямок державних капітальних вкладень на розвиток інвестиційної інфраструктури, часткову або повну компенсацію відсотків за користування довгостроковими банківськими кредитами.

Законопроект також передбачає надання державних гарантій за кредитами міжнародних фінансових організацій, направлення частини коштів, отриманих від приватизації держмайна на інноваційне інвестування підприємств, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, страхування майна, переданого в концесію, установлення пільг з податків і зборів.

Обсяг прямих іноземних інвестицій в Україну за 2003 рік зріс на 24,7%, або на 1 318,6 млн. доларів у порівнянні з 2002 роком і на 1 січня 2004 року склав 6 657,558 млн. доларів.

Кабмін прогнозує в 2004 році ріст іноземних інвестицій на рівні 1,3-1,5 млрд. доларів.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus