УКРАЇНА

20:04

22.06

Влада

З Іраку хочуть повернутися двоє українських миротворців

0

Двоє українських миротворців вирішили повернутися з Іраку в Україну. Про це заявила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова, повідомляє радіо «Свобода».

За словами Карпачової, їй зателефонували двоє миротворців і поскаржились на грубе порушення умов укладеного з ними контракту. «Ми звернулися з листом до керівництва Міноборони і одержали відповідь про те, що цих військовослужбовців повернуть на Батьківщину”, - заявила Ніна Карпачова у виступі в Одесі.

Прізвищ цих двох військових вона не назвала.

Тим часом, народний депутат України, голова парламентського Комітету з питань національної безпеки і оборони, комуніст Георгій Крючков розповів радіо «Свобода», що днями мав телефонну розмову з командиром українського миротворчого контингенту в Іраку. «Я запитував , може, якісь проблеми? Ніяких проблем не виникало. Але ж я говорив з командиром... мало що там. Може бути по-всякому», повідомив Крючков. Депутат має намір винести на розгляд Верховної Ради питання: що саме спричинило повернення двох миротворців з Іраку додому.

Нинішній випадок не перший у діяльності українських миротворців, і трактувати його як надзвичайну обставину немає підстав, стверджує Юрій Донський, який очолює Асоціацію миротворців України. Він, зокрема, зазначив, що «коли батальйон був у Боснії ( і перший, і другий ), це була звичайна ситуація , коли і людина могла розірвати контракт, і військове керівництво у будь-який час могло переглянути ситуацію і запропонувати тому чи іншому військовослужбовцю повернутися додому з якихось причин. Є умови, коли людина може розірвати контракт: сімейні обставини, стан здоров’я й інші форс-мажорні питання. Або порушення дисципліни чи умов перебування на території, де проходить операція, тобто вимог, стандартів і положень, які існують у кожній місії. Завдання командування – забезпечити, щоб усе було проведене з тими процедурами, які існують у Збройних Силах. Якщо людина розриває контракт сама, то вона знає, на що іде, і є обставини, які диктують ці умови. Це є елемент демократії, що є служба і є умови, що можна припинити службу у гарячій точці. Інше питання, що у нас іде дуже серйозна політизація цих аспектів. Це не політичне питання , це питання нормальних прав людини або їх виконання «.

За словами Юрія Донського, нині головне – знайти кошти для повернення двох миротворців в Україну і знайти їм гідну заміну у складі українського миротворчого контингенту в Іраку.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus