УКРАЇНА

04:26

21.05

Влада

Гудима: угоду про газотранспортний консорціум треба ратифікувати у ВР

0

Українські парламентарі розкритикували як непрозору домовленість приєднати до російсько-українського газотранспортного консорціуму німецьку компанію «Рургаз», повідомляє «Українська служба BBC» .

Як повідомив раніше прес-центр «Нафтогазу України» досягнутий на переговорах у Києві консенсус корпоративних інтересів України з російським «Газпромомом» та німецьким «Рургазом», передбачає створення нового транзитного коридору на території України, який забезпечить додаткове постачання 20 мільярдів кубометрів газу на європейський ринок.

Голова підкомітету з питань газової промисловості комітету з питань Паливно-енергетичного комплексу ВР Олекса Гудима заявив в інтерв’ю «Українській службі BBC» , що угоди по консорціуму зачіпають національні інтереси України і мають пройти експертизу і бути ратифіковані парламентом.

Пан Гудима, зокрема відзначив, що «для того щоб збалансувати інтереси експортера, транспортера і споживача - участь Німеччини є дуже бажана. Отже сам факт ніби завершення переговорів між трьома державами є позитивним. Але говорити про якісь вигоди зарано, тому що ми не маємо ще жодних документів. Хто буде мати яку долю? Хто врешті буде вкладати інвестиції у розвиток транспортної системи України? І хто буде отримувати які прибутки чи дивіденди? Я думаю, що такий формат тристоронній, хоч і позитивний, мусить пройти відповідну експертизу, громадське обговорення, і безумовно мусить бути внесений на ратифікацію у парламенті. Тільки тоді, він буде дуже об’єктивним, і прозорим. Тільки якщо він пройде таку процедуру ратифікації в парламенті, з попереднім вивченням економічного обґрунтування національної безпеки, отоді він буде мати силу і буде швидко діяти, а не так як угода між двома державами, яка після двох років, нібито співпраці, абсолютно не просунулася ні на йоту вперед» .

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus