УКРАЇНА

08:02

20.04

Влада

Молочне виробництво дотуватимуть по-новому

0

Міністерство аграрної політики України планує у 2005 році перейти на новий, адаптований до вимог Всесвітньої торговельної організації (ВТО) механізм підтримки молочного тваринництва, заявив заступник міністра агрополітики Юрій Мельник.

«Це перехід на виплату доплат за голову маточного поголів’я корів молочних порід, і пряма доплата за кілограм реалізованого молока з бюджету. Тобто, прямі виплати з держбюджету на метричну одиницю продукції і на голову маточного поголів’я», - заявив Ю.Мельник в інтерв’ю програмі «Діловий світ. Тиждень» на УТ-1.

Розмір дотацій за здане молоко залежатиме від його якості. «За нашими підрахунками, а також за підрахунками наукових співробітників, які працюють в АПК, ця дотація становитиме десь 250 грн. на тонну молока вищої якості зі зниженням її розміру для молока гіршої якості». «Ці виплати будуть іти усім тим, хто буде виробляти і реалізовувати молоко, - сільгосппідприємствам і приватному сектору», - додав він.

Ю.Мельник також заявив, що вже не варто говорити про скорочення поголів’я корів в Україні, оскільки зараз спостерігається «тенденція стабілізації» - завдяки розпочатим урядом у 2003 році заходам держпідтримки галузі.

Він також нагадав, що діючий механізм дотування молочного виробництва передбачає прив’язку розміру виплат до суми податку на додану вартість (ПДВ), що його має сплатити сільгосптоваровиробник при реалізації молока переробному заводу. «Це досить вагоме збільшення, що становить, за усередненими даним, 14 коп. за кожен літр реалізованого молока. У 2003 році обсяг дотацій становив близько 500 млн. грн., а в першому кварталі 2004 року дотація зросла на 30 млн. грн., майже до 110 млн. грн.», - додав заступник міністра.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus