УКРАЇНА

06:27

28.05

Влада

Росія будує нафтогін в обхід Босфору

0

Рада директорів ВАТ «АК «Транснефть» схвалила участь компанії в розробці проекту будівництва Трансфракійського нафтогону Киїкей – Ібрикхаба в Туреччині, повідомляє РИА ТЭК.

Як зазначалося на раді директорів, украй напружена ситуація, що склалася останнім часом неподалік проток Босфор і Дарданелли внаслідок поганих погодних умов і обмежень на прохід танкерів, запроваджених турецькою владою, викликає необхідність пошуку нових шляхів транспортування російської нафти на світові ринки. З урахуванням сформованої обстановки «Транснефть» бере участь у вивченні проекту транспорту російських вуглеводнів нафтогоном Киїкей - Ібрикхаба, який минає Босфор і Дарданелли. Як повідомляє прес-служба Мінпроменерго РФ, утворена робоча група, до котрої також увійшли представники зацікавлених компаній для спільного вивчення проекту й аналізу його техніко-економічних показників.

Планується, що трубопровід буде проходити по європейській частині Туреччини від населеного пункту Киїкей на південно-західному узбережжі Чорного моря до міста Ібрикхаба на узбережжя Егейського моря. Передбачуваний обсяг перекачування нафти в рік – 60 млн. тонн.

Реалізація проекту передбачає будівництво нафтогону діаметром 1220 мм і завдовжки 193 км, однієї головної і однієї проміжної нафтоперегонних станцій, терміналів у Киїкеї і Ібрикхабі з нафтоналивними станціями, комерційними вузлами обліку, резервуарними парками, причалами. Планується, що будівництво займе два роки.

За попередніми оцінками, інвестиційні витрати становитимуть близько 900 млн. дол. Розрахунковий тариф на перекачування нафти по проектованому трубопроводі (з урахуванням перевалки в портах) становитиме в період виплат за кредитами 7,47 дол. за тонну, після виплат – 3,04 дол. за тонну. Розрахунок тарифу здійснено для наступної схеми фінансування проекту: 100% - позикові засоби з банківською ставкою 7% і терміном погашення 7 років.

Фахівці ВАТ «Гіпротрубопровід» виконали порівняльний аналіз вартості транспортування російської (каспійської) нафти через порт Новоросійськ на північноамериканський ринок і дійшли висновку, що маршрут Киїкей-Ібрикхаба є одним з найбільш конкурентноздатних. На інформацію інституту, економічна ефективність проекту може бути порівнювана з ефективністю транспортування нафти танкерами через протоки.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus