УКРАЇНА

20:50

22.05

Влада

Карпачова хоче домогтися звільнення моряків «Невстар 1»

0

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова має намір домагатися виправдання громадян України: колишнього капітана танкера «Невстар 1» Миколи Мазуренка і старшого помічника Івана Сощенка, засуджених в Іраку за контрабанду нафтопродуктів, після їхнього переведення в Україну. Про це повідомляють «Українські Новини».

«МЗС вважає, що капітана і старшого помічника варто перевести для відбування покарання з в’язниці Абу-Граїб (Ірак), де вони утримуватися в жахливих умовах, в Україну. Але я вважаю, що вони невинні. І якщо моряків депортують з Іраку в Україну, відразу буду домагатися, щоб кримінальну справу переглянув український суд і щоб їх звільнили. До того ж, капітанові більше 70 років і в нього цукровий діабет», – наголосила Карпачова.

Як стверджує омбудсмен, діями кожного іракського судді керує певний радник США. За словами Карпачової, вона відправила послу США в Україні Джону Хербсту звернення, у якому виклала своє бачення цих подій.

Крім того, Карпачова повідомила, що Міністерство оборони на її вимогу вирішило повернути на батьківщину 2 українських військовослужбовців, які перебувають з миротворчою місією в Іраку. За словами Карпачової, двоє миротворців зателефонували їй з Іраку і розповіли, що умови укладеного контракту грубо порушено – у складений в Україні текст пізніше внесли зміни.

«Ми звернулися до керівництва Міноборони, і 2 дні назад одержали відповідь про те, що цих військовослужбовців повернуть на батьківщину. Мені незрозуміла позиція деяких високопоставлених чиновників Міноборони, які стверджують, що українські миротворці цілком задоволені умовами перебування в Іраку», - сказала Карпачова. Вона наголосила, що наполягає на виведенні українського миротворчого контингенту з Іраку і припиненні там воєнних дій.

На думку омбудсмена, причиною втрат українських миротворців (6 загиблих і 20 важко поранених) є не зношена військова техніка. «США застосовують в Іраку сучасну військову техніку, однак їхні втрати становлять 800 осіб, але це – їхня справа. Коли українських миротворців відправляли в Ірак, ніхто з офіційних осіб не говорив, що їм доведеться брати участь у воєнних діях і перебувати в зоні ризику», – зауважила Карпачова.

Нагадаємо, що Верховний суд Іраку відмовився переглядати і залишив у силі рішення Центрального карного суду Іраку, який засудив Мазуренка і Сощенка до 7 років позбавлення волі і штрафу в розмірі 1,2 млн. доларів з кожного.

Українські моряки утримуються в багдадській в’язниці Абу-Граїб, навколо якої виник скандал у зв’язку з катуваннями американськими військовими іракців.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus