УКРАЇНА

16:48

23.04

Влада

Україна торгує «брудними бомбами»?

0

Служба безпеки України спростовує повідомлення британської інформаційної агенції “Скай Ньюз” про те, що в Україні можна легко купити і вивезти з її території так звану “брудну бомбу”. Про це «proUA» повідомили в прес-службі СБУ.

Як зазнеачає прес-служба СБУ, на початку квітня цього року в результаті проведення спеціальної операції в Криму у місті Армянськ СБУ затримала групу осіб, які намагалися збути два контейнери з цезієм-137. Про цей випадок було повідомлено громадськості через вітчизняні та зарубіжні ЗМІ.

18 травня 2004 року до прес-центру СБУ звернулись кореспонденти британської телевізійної агенції “Скай Ньюз” з проханням надати їм матеріали щодо цієї події. Зі свого боку прес-центр в офіційному порядку надав британським журналістам відповідні відеоматеріали, а також організував інтерв’ю з фахівцем у цій справі.

При цьому було зазначено, що подібні випадки незаконної купівлі-продажу радіоактивних матеріалів в Україні є поодинокими і, за інформацією СБУ, всі вони завчасно відповідно фіксуються та припиняються правоохоронними органами України на власній території, не потрапляючи за кордон. Проте, як з’ясувалося кореспонденти “Скай Ньюз” перекрутили надану їм інформацію, зробивши власні висновки, які прес-служба СБУ назвала такими, що не мають під собою фактологічних підстав.

В повідомленні також вживається термін “ядерні відходи” (nuclear waste), що є принципово невірним, оскільки джерела іонізуючого випромінювання цезій-137, контейнери з яким були затримані в Армянську, а також стронцій-90, вилучений під час операції української спецслужби в потязі у громадянина Росії в 2002 році, не є “ядерними відходами”.

Прес-служба СБУ заявляє, що досить дивно також, що така поважна агенція як “Скай Ньюз” виявилась спроможною представити застарілий матеріал як “останні новини”, а отриману лише від одного офіційного джерела інформацію у значно перекрученому вигляді як “журналістське розслідування”.

“Брудна бомба” – це суміш вибухової речовини з відпрацьованими ядерними відходами. Значних руйнувань за допомогою “брудної бомби” досягти не можна, проте можна забруднити достатньо велику територію. Про можливе застосування “брудної бомби” останнім часом багато говорять в контексті терористичних загроз. Есперти відзначають, що наслідки від вибуху “брудної бомби” можуть бути співвідносні з наслідками чорнобильської катастрофи.

Водночас ядерна небезпека світові може загрожувати не стільки від “брудної бомби”, скільки від справжньої. Цього тижня американські вчені продемонстрували у секретному приміщенні сенату США зразок ядерної зброї, яку вони склали з деталей, які можна купити у вільному продажу. Ця бомба не мала лише начинки з радіоактивного матеріалу. Однак і це, на думку американських вчених не може бути перепоною, оскількі зразки радіоактивних матеріалів зберігаються в сотнях приміщень багатьох країн світу.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus