УКРАЇНА

13:15

22.05

Влада

ПТУ зробить російську мову офіційною

0

Партія «Трудова Україна» домагатиметься прийняття законопроекту про надання російській мові статусу офіційної. Про це сьогодні заявив член партії Юлій Іоффе, повідомляє «ЛІГАБізнесІнформ».

За його словами, після першого етапу VI з’їзду «Трудової України» з місць надійшли пропозиції щодо проекту маніфесту і програми партії з цього питання. Іоффе вважає, що з огляду на історичний фактор і те, що весь схід України і Крим говорить російською мовою, у законодавчому плані має бути чітко виписано, що таке офіційна мова.

Слід зазначити, що ініціатива ПТУ передбачає зміни Конституції, у якій нічого не говориться про офіційний статус мови, а державною мовою визнано тільки українську. Досвід показує, що внесення змін до Конституції – справа тривала і не завжди успішна, тому не виключено, що домагаючись надання російській мові статусу офіційної, ПТУ прагне просто здобути підтримку російськомовних виборців напередодні президентських і парламентських виборів.

17 травня 2004 року Конституційний суд України заявив, що не розглядатиме питання конституційності законопроекту про надання російській мові статусу офіційної. Причина відмови полягає в тому, що законопроект був поданий у парламент 165 народними депутатами, тим часом як стаття 156 Основного закону говорить, що законопроект про внесення змін у розділ 1-й «Основні положення» Конституції подається в парламент не менше ніж двома третинами від його конституційного складу – 300 народними депутатами.

Відповідно до рішення КС від 14 грудня 1999 року в справі про використання української мови терміни «державна мова» й «офіційна мова» означають те ж саме поняття.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus