УКРАЇНА

01:36

12.12

Влада

Мельниченко: хтось у ЦРУ працює на СБУ

0

Колишній охоронець президента України Микола Мельниченко в інтерв’ю агентству Reuters повідомив про те, що в ЦРУ працювало «цінне джерело» зі Сполучених Штатів, яке поставляло інформацію контррозвідці України. Екс-майор продемонстрував плівку, на якій колишній глава контррозвідки Ігор Смєшко говорить з Леонідом Кучмою про «американського аналітика з ЦРУ, який працює шпигуном на колишню радянську республіку», повідомляє Кореспондент.

Микола Мельниченко процитував: «Дуже важливе джерело в Сполучених Штатах, - говорить Смєшко Кучмі російською, – вона – чиновник з Центрального розвідувального управління. Головним чином вона переглядає доповіді ЦРУ з оцінкою ситуації в Україні і думкою про вищих політичних лідерів».

Проте агентство Reuters, що оприлюднило цю інформацію, не змогло підтвердити правдивість плівок і обвинувачень ні в ЦРУ, ні в Україні.

Один з експертів, стипендіат Центру вивчення Росії і східноєвропейських країн у Торонто Тарас Кузьо сказав, що ця плівка напевно автентична, але Ігор Смєшко міг перебільшувати зв’язок ймовірного шпигуна з Центральним розвідувальним управлінням США. «Усе, що Мельниченко оприлюднив, було доведеним і точним. Він ні в чому не обманював», – наголосив Кузьо. За його словами, Ігор Смєшко міг використовувати слово «шпигун» дуже широко, пославшись на російське слово «співробітниця». «Вони використовують багатьох консультантів і людей ззовні, які можуть йти на зв’язки чи бути радниками чи ще кимсь «, – зазначив Тарас Кузьо.

Інший експерт висловив думку про те, що, можливо, чиновник ЦРУ був подвійним агентом і навмисно «згодовував інформацію» Україні.

У бесіді Леоніда Кучми й Ігоря Смєшка, який служив військовим аташе у Вашингтоні в 1992-1995, останній повідомляє, що агент надав їм документи, пов’язані зі справою Павла Лазаренка. На записі чутно, як президент України перекладає папери.

Екс-майор програв плівку кореспонденту і вирізав ім’я агента. Він заявив, що робить усе від нього можливе, щоб «поліпшити ситуацію в Україні». «Я не хочу бути героєм. Я навіть не знаю, чи побачу я за своє життя результати всього цього. Мене можуть убити в будь-який час», – зазначив Микола Мельниченко.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus