УКРАЇНА

22:31

22.05

Влада

«Одеса – Броди» зацікавив США

0

Ексімбанк США розглядає співробітництво з Україною як один із своїх пріоритетів і має намір кредитувати кілька українських проектів. Про це заявив президент Ексімбанку Філіпп Мерілл у четвер в ході зустрічі з віце-прем’єр-міністром України Андрієм Клюєвим, повідомляє портал «Топливно-энергетическая политика» .

Президент Ексімбанку повідомив, що він має дозвіл Конгресу США на кредитування в розмірі 100 млрд. дол. Зокрема зараз банк може виділити кредитні лінії на 6 млрд. дол. Ідеться, зокрема, про готовність надати кредити в енергетичній, транспортній галузях, фінансування робіт з прямого використання нафтопроводу «Одеса – Броди» і продовження його до польського міста Плоцьк.

Говорячи про нафтопровід «Одеса – Броди», президент Ексімбанку США відзначив зацікавленість його країни в експлуатації цього нафтопроводу. «Ми зацікавлені в диверсифікованості постачання нафти на захід», - сказав Мерілл, наголосивши, що насамперед ідеться про альтернативу постачанню нафти з країн Близького Сходу.

Мерілл відзначив, що умовою співробітництва з Україною є «підтримка американських робочих місць», зокрема підтримка експорту американських товарів, а також гарантії повернення кредитних коштів українською стороною.

Віце-прем’єр-міністр України своєю чергою наголосив, що в України «є дуже багато проектів, у яких вона зацікавлена співробітничати». Серед першочергових він, зокрема, назвав проекти реконструкції вітчизняних теплоелектростанцій, спорудження автобанів, збільшення експорту української електроенергії в Європу. Клюєв зазначив, що сьогодні є зацікавленість української сторони у спорудженні потужностей для збільшення подачі електроенергії в країни Європейського Союзу.

«Досить цікавим» Клюєв назвав проект з видобутку в Україні шахтного метану за американськими технологіями. За його словами, видобуток уже почався, його обсяг поки незначний, але проект «дуже перспективний».

Президент Ексімбанку США також провів зустріч з міністром економіки та з питань європейської інтеграції Миколою Деркачем.

Експортно-імпортний банк США (Ексімбанк) є офіційним експортним кредитним агентством США, головним завданням якого є сприяння у фінансуванні експорту товарів і послуг американського походження на міжнародні ринки. Первинними клієнтами Ексімбанку є американські компанії всіх розмірів і типів власності.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus