УКРАЇНА

10:01

25.05

Влада

Металурги Польщі - на боці ІСД

0

Найкращим інвестором для Гути Ченстохової буде українська корпорація ІСД – так вважають 52,5 % із 118 анкетованих представників металургійної галузі Польщі.

Анкетування проводило економічне видання «Нова промисловість” (Nowy Przemysl), що на своїх сторінках вже опублікувало його результати. За LNM висловилось всього 22 % респондентів, а 25,5% хотіли б іншого інвестора ніж ИСД або LNM.

Як повідомляє «Інтерфакс-Україна», анкетування проводилося в понеділок, 24 травня, серед 118 учасників конференції «Польська металургія в ЄС – нове відкриття». На думку авторів анкети, незважаючи на те, що вона не була професійним опитуванням, її результати багато про що свідчать щодо «поглядів у професійному середовищі – середовищі металургів».

«Наша конференція зібрала понад 400 осіб. У ній взяли участь майже всі найбільші впливові експерти польського металургійного сектора – виробники, дистриб’ютори і інвестори, тому результати цього анкетування можна розцінювати як голос промисловців цієї галузі» - каже Войціх Куспіл, директор видавництва Польського Товариства на Підтримку Підприємництва, що і видає „Нову промисловість”.

Крім того, респонденти-металурги вважають, що найкращим рішенням було б створення вугільно-коксового концерну без участі LNM, - 72% опитаних. 18% - за участь LNM, 10% - вважають недоцільним у принципі створення такого концерну.

«Нова промисловість» зазначила, що LNM разом із 4 польськими меткомбінатами (які належать LNM) придбали 2 коксохімічних виробництва, і має наміри створити найбільший у Європі вугільно-коксовий концерн. До його складу мало було ввійти Ястшебське Вугільне Підприємство разом з коксохімічним підприємством Пшиязнь, а LNM увів би свої коксохімічні підприємства. Другий варіант припускає створення на базі Ястшебського Вугільного Підприємства і коксохімічного виробництва Пшиязнь вугільно-коксового концерну, який контролювала б держава.

Як повідомлялося раніше, Президент України Леонід Кучма доручив прем’єр-міністру Віктору Януковичу розібратися в ситуації навколо приватизації Huta Czestoсhowa S.A. На виконання цього доручення В.Янукович надіслав листа польському прем’єру Лешеку Міллеру, у якому назвав дискримінаційним рішення про відмовлення корпорації ІСД у приватизації польського метпідприємства.

Уряд Польщі наприкінці квітня - напередодні своєї відставки - скасував приватизаційний конкурс із продажу Huta Czestochowa S.A. і вирішив провести новий, що викликало критику з боку ІСД. У корпорації висловили сумнів щодо юридичної коректності ухваленого рішення.

На початку травня Окружний суд Ченстохова (Польща) виніс ухвалу, що визнає право ІСД на задоволення його вимог стосовно майна Huta Czestochowa S.A. і наклав заборону на продаж підприємства та його дочірніх компаній іншим суб’єктам.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus