УКРАЇНА

16:30

26.05

Влада

Київські заправні станції змовилися?

0

Понад 30 операторів столичного ринку нафтопродуктів найближчим часом можуть бути оштрафовані на суму від 300 тис. до 40 млн грн. кожний. На початку травня київське відділення Антимонопольного комітету України (АМК) порушило проти цілого ряду компаній справи про порушення норм конкуренції, повідомляє портал «Паливно-енергетична політика» .

Компанії можуть бути оштрафовані за одночасне підвищення цін на бензин, що було зафіксовано антимонопольниками в останні чотири місяці, повідомив глава київського територіального відділення АМКУ Микола Лисицький.

За його словами, 7 травня АМКУ порушив дві справи проти 39 компаній, що займаються торгівлею бензином. Що це за компанії, Лисицький не уточнив, заявивши лише, що всі вони працювали за системою так званих смарт-карт (своєрідна дисконтна мережа, у яку об’єднано низку автозаправок, що дозволяє клієнтові розраховуватися за отримане паливо за безготівковим розрахунком). Лисицький не заперечує, що порушені 7 травня справи сприяли тому, що після 9 травня ціни на бензин у столиці підвищилися не так значно, як очікувалося раніше.

Усі компанії обвинувачують в тім, що не залежно від коливань ринку, вони домовилися між собою виставляти на автозаправних станціях столиці однакові ціни на бензин. При цьому ціна диктувалася одним з великих операторів ринку, що зобов’язав дрібніших щодня звітувати перед ним про виставлені ними на своїх заправних станціях ціни на бензин.

За словами Лисицького, АМКУ щодня моніторить ціни на київському ринку бензину. Таким чином, антимонопольникам удалося відстежити однакову цінову політику на столичних автозаправках, що в окремих випадках навіть не були пов’язані між собою джобберськими угодами.

Цікаво, що, за неофіційними даними, інформацію про наступне масштабне підвищення цін на бензин у Києві, викликане нібито змовою, антимонопольникам передав один із дрібних операторів ринку, що працює на кордоні між столицею й областю. Інформатор побоювався, що його також змусять підняти ціни, після чого він залишився б без клієнтів, тому що на АЗС, розташованих поруч з ним, але формально за міською межею, бензин і так коштує на 10-15 коп. дешевше, ніж у столиці.

За словами Лисицького, зараз назви компаній-порушників приховують через те, що справи не завершено і поки антимонопольникам ще не вдалося довести вину групи операторів ринку у підвищенні цін на бензин.

У київському територіальному відділенні Антимонопольного комітету України очікують серйозних протестів від операторів ринку: якщо вину компаній буде доведено, то за законодавством кожну з них оштрафують на суму, яка не перевищує 10% від річного виторгу. У середньому по місту штрафи повинні будуть становити від 300 тис. до 40 млн грн. Хоча, за словами на Лисицького, в операторів є шанс покаятися і самостійно стабілізувати ціни на бензин. У такому випадку штрафні санкції виявляться значно меншими. У столичному Антимонопольному комітеті вважають, що після того як справи закриють, на міських заправних станціях більше не буде однаково високих цін на паливо.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus