УКРАЇНА

23:19

19.06

Влада

Кучма не мав рації, створюючи Держуправління справами?

0

В вівторок, 1 червня, Конституційний суд України почне розгляд справи щодо конституційного подання 55 народних депутатів, котрі вважають неконституційними низку указів президента, які стосуються Державного управління справами, повідомляє «ІНФА».

Йдеться про укази «Про Державне управління справами» від 23 лютого 2000 року, «Питання Державного управління справами» від 21 березня 2000 року, «Про положення про Державне управління справами» від 17 грудня 2000 року.

Цими указами президент створив Держуправління справами як єдиний орган з матеріально-технічного та іншого забезпечення діяльності глави держави, Верховної Ради, Кабінету міністрів, Ради національної безпеки й оборони України, інших державних органів, затвердив положення про це управління і призначив його керівника.

Відповідно до документів, Держуправління справами підпорядковане президентові. Для виконання покладених на Держуправління функцій йому передають в керування об’єкти державної власності (держмайно), що забезпечує діяльність згаданих органів державної влади. Завданням Держуправління справами є матеріально-технічне забезпечення діяльності президента і вищих державних органів України, забезпечення надання лікувально-профілактичної допомоги, санаторно-курортного обслуговування президента, народних депутатів, членів уряду, інших категорій осіб.

На думку народних депутатів, згадані укази глави держави не відповідають Основному законові. Зокрема, відповідно до положень п.28 ч.1 Конституції, президент для здійснення своїх повноважень може створювати лише консультативні, дорадчі та інші допоміжні органи і служби. Проте, держуправління справами за своїми функціональними завданнями не належить до зазначених служб. Як орган, що здійснює матеріально-технічне, соціально-побутове і фінансове забезпечення державних органів, Держуправління справами має бути в системі органів виконавчої влади, зазначають парламентарії.

Крім того, сказано в документі, згідно п.5 ст.116 Конституції, керування об’єктами держвласності за законом здійснює Кабінет міністрів, а суб’єктом права загальнодержавної власності, відповідно до ч.1 ст.32 закону про власність, є держава в особі Верховної Ради. Таким чином, зазначають депутати, Держуправління справами, підлегле президентові України, не має права вирішувати питання про відчуження держмайна, як це випливає з положення про Держуправління.

Про неконституційність згаданих указів глави держави, на думку депутатів, свідчить і той факт, що в них немає правових підстав їхнього видання - посилань на норми Конституції чи закони.

Народні депутати вважають, що президент, видавши ці укази і створивши спеціальний державний орган, вийшов поза межі наданих йому конституційних повноважень і перебрав на себе функції виконавчої влади.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus