УКРАЇНА

04:30

21.05

Влада

Кучма: ЄС несерйозно ставиться до України

0

Наявність або відсутність відповідних сигналів із Брюсселя ніяк не може вплинути на обраний Україною стратегічний напрямок європейського розвитку, сказав президент України Леонід Кучма. Про це він заявив у четвер у Румунії, виступаючи на засіданні «Наслідки входження в Європейський Союз першої групи держав Центральної Європи і продовження процесу розширення ЄС», що відбулося в рамках ХІ неформальної зустрічі Глав держав Центральної Європи, повідомили «proUA» у прес-службі глави держави.

У своєму виступі на засіданні глава держави привітав із вступом нових членів Європейського Союзу і побажав «успішного європейського старту» іншим претендентам на членство. «Завжди приємно, якщо в близьких друзів збуваються заповітні мрії. Особливо коли йдеться про воістину історичну подію - повернення в родину європейських націй, до якої ці народи споконвіків належали», - сказав Кучма.

На його думку, «ніяка статистика не в силі відбити те колосальне духовне, цивілізаційне і культурне збагачення, що одержав Європейський Союз зі вступом нових країн», що «пережили імперії, війни і диктатури», і тому «як ніхто інший - знають справжню ціну волі, незалежності і демократії».

За словами Кучми, труднощі, що постають перед ЄС у зв’язку з розширенням, «не мають затьмарювати велику мету, заради якої, власне, і відбувається розширення: реалізацію ідеї єдиної Європи - Європи загальних цінностей та ідеалів, Європи солідарності і гармонійного співіснування націй».

Разом з тим, український президент наголосив, що «із завершенням нинішнього етапу розширення чим далі, тим гостріше відчувається нестача серйозної стратегії ЄС щодо розвитку відносин з Україною».

«При цьому хотів би відзначити - наявність або відсутність відповідних сигналів із Брюсселя аж ніяк не може вплинути на обраний Україною стратегічний напрямок європейського розвитку», - сказав Кучма.

«Сьогодні ми стали значно більш зрілими і досвідченими, ніж тоді, коли починали будівництво незалежної держави. Позбувшись зайвого романтизму, українці навчилися покладатися в першу чергу на власні сили», - сказав президент.

Водночас, за його словами, Україна розраховує на розуміння і підтримку європейських устремлінь України з боку східноєвропейський друзів, які «відчувають незавершеність європейської інтеграції без нашої держави».

У цьому контексті Кучма подякував країни Вишеградської групи за висловлену недавно підтримку європейського вибору України.

Нагадаємо, Леонід Кучма перебуває в Румунії (м. Мамая), де бере участь у черговій неформальній зустрічі глав держав Центральної Європи.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus