УКРАЇНА

13:13

19.06

Влада

ЮКОС банкрут?

0

Нафтова компанія «ЮКОС» попереджає кредиторів і акціонерів компанії про можливе банкрутство НК «ЮКОС» до кінця 2004 року. Про це йдеться в офіційній заяві компанії, розповсюдженій у зв’язку з рішенням Арбітражного суду Москви про стягнення з компанії боргу розміром понад 99,3 млрд руб, повідомляє РБК.

У документі також зазначається, що зараз існує судова заборона на продаж будь-якого майна, серед іншого пакетів акцій, що належать компанії. «Поки таку заборону не знято, реалізація активів для залучення ліквідних коштів є неможливою», - йдеться в заяві компанії.

У заяві Юкоса також зазначається, що зараз у розпорядженні компанії знаходиться близько 800 млн дол. ліквідних коштів, очікуваний обсяг коштів компанії за результатами II кварталу 2004р. становитиме до 1,1-1,2 млрд дол. «У разі згоди суду з таким порядком виплати боргу Міністерству з податків і зборів РФ (МПЗ) компанія зможе виплатити до кінця року не більш ніж 60-70 % від його обсягу», - наголошено в заяві.

Проте, НК зберігає контроль над фінансовими потоками компанії, заявив фінансовий контролер Юкоса Франк Рігер. Він нагадав, що кредитори Юкоса, які надали компанії два передекспортних кредити на суму 1,6 і 1 млрд дол., повідомили ЮКОС про можливий дефолт за цими кредитам. «ЮКОС продовжує виконувати свої зобов’язання за даними кредитам, відзначив Ф.Рігер, додавши, що у випадку виникнення в кредиторів питань до компанії представники Юкоса готові на них відповісти. На сьогоднішній день зовнішнього контролю на фінансовими потоками Юкоса немає, зазначив Ф.Рігер.

Нагадаємо, напередодні Арбітражний суд м.Москви задовольнив позов МПЗ РФ про стягнення з ВАТ «НК «ЮКОС» боргу розміром 99,3 млрд руб. Своєю чергою, адвокат Сергій Пепеляєв, що представляє в суді інтереси нафтової компанії заявив, що ВАТ «НК «ЮКОС» оскаржить рішення суду.

Конфлікт між МПЗ і Юкосом почався наприкінці 2003р, коли МПЗ РФ закінчило проведення контрольних заходів щодо НК «ЮКОС» з питань сплати податків і зборів за 2000р. 29 грудня 2003р. НК «ЮКОС» був вручений акт податкової перевірки, у якому зафіксовані правопорушення платника податків, що потягнули несплату податків (з обліком пені і штрафів) на загальну суму більш ніж 98 млрд руб.

15 квітня Арбітражний суд наклав арешт на майно Юкоса. До винесення судового рішення компанії заборонили «відчужувати, обтяжувати будь-яким способом приналежне йому майно, серед іншого акції (включаючи заборону на передачу цінних паперів номінальному власникові та у довірче управління), частку участі в статутному капіталі інших юридичних осіб, крім основних видів продукції, виробленою ВАТ НК ЮКОС».

Нафтовій компанії ставляться за провину навмисні дії щодо штучного оформлення оборотів з нафтою і нафтопродуктами через спеціально створені організації, зареєстровані в суб’єктах РФ і містах, що неправомірно надає додаткові податкові пільги. Так, ВАТ «НК «ЮКОС» були створені і зареєстровані організації в республіках Мордовія, Евенкія, Калмикія, закритих адміністративно-територіальних одиницях у Челябінській, Свердловскій і Нижегородській областях.

Додамо, що сьогодні Мосгорсуд визнав законним накладення арешту на рахунки колишнього глави НК «ЮКОС» Михайла Ходорковського та інших фігурантів так званої «справи Юкоса» - Платона Лебедєва, Леоніда Невзлина і Володимира Дубова в чотирьох швейцарських банках. Тим самим було відхилено касаційну скаргу адвокатів. Як заявив після оголошення рішення суду адвокат Генріх Падва, захист має намір оскаржити у вищих судових інстанціях.

Відзначимо, що за даними Інституту фінансових досліджень, нафтова компанія ЮКОС у 2003р. була в Російській Федерації другим після Газпрому найбільшим платником податків, що забезпечили за останні три роки більш ніж 11 млрд дол. доходів бюджетів усіх рівнів. Серед семи найбільших російських компаній частка НК «ЮКОС» з 2000 до 2003 року зросла з 19,2% до 24,8% у зв’язку з випереджальними темпами зростання обсягів виробництва.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus