УКРАЇНА

14:15

26.04

Влада

Для незалежного правосуддя не вистачає грошей

0

Проведений Рахунковою палатою України (РП) аудит використання бюджетних коштів, спрямованих на реформування судової системи в Україні, виявив, що рівень фінансового забезпечення діяльності судів не створює умов для повного і незалежного здійснення правосуддя відповідно до Закону «Про судоустрій України», повідомляє «ІНФА».

Причиною цього є те, що Державна судова адміністрація України (ДСА) не визначила фінансові нормативи, які б дозволили розрахувати рівень фінансування кожного суду і забезпечували б можливість повного і незалежного здійснення правосуддя відповідно до вимог діючого законодавства, зокрема щодо організаційного забезпечення судів загальної юрисдикції.

Бюджетні кошти, що мали бути спрямовані на реформування судової системи в Україні, створення нового законодавства, удосконалення норм судочинства протягом 2001 і 2002 р. фактично витрачалися на виплату заробітної плати і утримання судів безсистемно і неефективно, йдеться в звіті РП.

Факти перевірки, що провела РП, свідчать, що створенням у 2002 році спеціального органа щодо організаційного забезпечення діяльності судів –ДСА - не вдалося вирішити одну з пріоритетних задач судової реформи – впровадження особливого порядку фінансування та організаційного забезпечення діяльності судів і забезпечення можливості повного і незалежного здійснення правосуддя.

Перевірка знайшла, що планування Мін’юстом витрат і подальше фінансування ДСА судової влади в минулому році здійснювалося без належного обліку пріоритетів у розвитку судових органів. ДСА не вдалося вирішити більшість успадкованих організаційно-матеріальних проблем, які стосуються реформування судової системи. Ці проблеми перетворилися в хронічні й у нинішньому бюджетному році, зазначено в звіті РП. Це стосується належного забезпечення судів нормативно-правовою базою, комп’ютеризації (забезпеченість 45%), ведення звукозапису судових процесів (63%), забезпечення в достатній кількості засобами зв’язку (60%) і доставки поштової кореспонденції, створення належних умов для ізоляції арештованих під час розгляду кримінальних справ у приміщенні судів, належної охорони й оснащення сигналізацією судових приміщень, упорядкування архівів.

Наявна структура і штатна чисельність працівників територіальних управлінь ДСА не в змозі забезпечити ефективне виконання покладених на управління функцій і задач, зокрема щодо організаційного забезпечення місцевих судів загальної юрисдикції.

Перевіркою встановлено, що неналежне управління фінансовими і матеріальними ресурсами і відсутність системи внутрішнього фінансового контролю в ДСА і судах призвели до бюджетних правопорушень і неефективного використання державних коштів на суму 8,1 млн. грн.

Заробітна плата суддям і працівникам судової системи не забезпечена в повному обсязі бюджетними асигнуваннями, що викликало висунення суддями численних судових позовів проти дій Міністерства фінансів України.

Внаслідок правової невизначеності термінів розгляду документів про переобрання суддів на всіх етапах їхнього проходження, 248 суддів протягом року одержували з бюджету заробітну плату в сумі понад 2118,0 тис. грн., без права здійснювати правосуддя, що є свідченням неефективного використання бюджетних коштів.

Крім того, аудиторами Рахункової палати встановлено, що затверджена постановою Кабміну № 692 Програма забезпечення судів належними приміщеннями на 2002 - 2006 р. не враховує їхніх реальних потреб і може бути переглянута.

За результатами аудиту Колегія Рахункової палати направила висновок до Державної судової адміністрації України. Про виявлені порушення вимог діючого законодавства проінформовано Верховну Раду України, уряд, Раду суддів України.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus