УКРАЇНА

04:19

21.05

Влада

Аграрії почали битву за пальне

0

Асоціація фермерів та землевласників України (АФЗУ) вимагає від уряду протягом тижня врегулювати цінову політику на паливно-мастильні матеріали. В іншому випадку АФЗУ обіцяє провести акції протесту в регіонах і компенсувати втрати сільськогосподарських виробників за рахунок підняття середньої ціни на продовольчу пшеницю до 1000 грн. за тонну. Про це повідомляє кореспондент «proUA».

За словами президента асоціації, голови Комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин Івана Томича, сільськогосподарські виробники вкрай стурбовані підняттям цін на нафтопродукти в Україні до 50%. Вартість паливно-мастильних матеріалів становить значну частку в собівартості продукції аграріїв, відтак Асоціація фермерів і землевласників заявляє, що сільськогосподарські виробники зазнають величезних додаткових витрат. Томич прогнозує втрати на рівні 1,5-2,5 мільярда гривень. Якщо у переговорах з урядом, за його словами, раніше йшлося про здешевлення зерна до середньої ціни в 690-720 грн. за тонну, то для компенсації втрат аграрії змушені будуть продавати його за 900-1000 грн. за тонну.

Томич також додав, що в ситуації, яка склалася, винен не аграрний сектор уряду, а Мінекономіки та Мінпаливенерго, дії яких призвели до того, що одночасно були зупинені на ремонт два найбільших нафтопереробних заводи в Україні. Томич вважає, що немає жодних підстав для зростання цін на паливо до 40%-50%, оскільки в Білорусі, Росії, Казахстані, за словами депутата, відповідні ціни зросли не більше, ніж на 4%-5%. Він також додав, що роздрібні ціни залишилися стабільними і в Європі.

“Цілком зрозуміло, що походження такого зростання цін зовсім інше”, – говорить Томич. За його словами, зростання цін на паливо до 50% – це серйозне нарощення капіталу нафтотрейдерами. Депутат також додав, що така ситуація не є випадковістю, оскільки вона виникла саме перед початком масових польових робіт, коли потреба у паливі для жнив, а потім осінньо-польових робіт, буде найбільшою. Крім того, Томич сказав, що протягом останніх 12 років ситуація з раптовим весняним подорожчанням паливно-мастильних матеріалів відбувається мало не щороку. Таким чином, за словами народного депутата, через штучні подорожчання цін на паливо з аграрного сектору за роки незалежності “вкрадено” 105-112 млрд. гривень.

Конкретизуючи вимоги АФЗУ Томич також сказав, що фермери змушені будуть підняти ціни на свою продукцію

На запитання кореспондента proUA, що уряд має зробити для подолання паливної кризи і захисту від неї сільськогосподарських виробників, Іван Томич відповів, що слід, по-перше, створити резервний нафтовий фонд для потреб аграрного сектору, розробити механізми використання цього фонду, а по-друге, врегулювати норми застосування ПДВ та імпортно-експортну тарифну політику України для захисту вітчизняного сільськогосподарського виробника. Томич відзначив, що в нинішніх умовах складно поповнити ринок бензину для зниження ціни, оскільки цього не дозволяють митні бар’єри. Крім того, народний депутат сказав, що зростання за чотири місяці обсягів виробництва власної нафти на 8% (до майже 7,24 млн. тонн), виробництва бензину (1,65 млн. тонн) та дизпалива (2 млн. тонн) і плани переробити у другому кварталі 6 млн. тонн нафти здатні цілком забезпечити внутрішні потреби країни, в тому числі і аграріїв.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus