УКРАЇНА

00:54

27.03

Влада

Проді не заявляв про неможливість членства України в ЄС

0

Президент Єврокомісії Романо Проді не робив заяви про те, що Україна не має перспектив вступу в ЄС. Про це він заявив в інтерв’ю газеті «День», опублікованому сьогодні.

За словами Проді, Єврокомісія має чітку позицію щодо України, й вітає її європейський вибір.

“Україна є стратегічним партнером ЄС. Ми разом працюємо над подальшим зміцненням наших відносин у рамках Європейської політики сусідства. Ця політика виникла у відповідь на розширення ЄС, але вона не спрямована на розширення. Ця політика не пов’язана із вступом у ЄС, - це питання поки не стоїть на порядку денному», - заявив президент Єврокомісії.

Щодо зволікання у питанні визнання України державою із ринковою економікою Проді зауважив, що зараз Єврокомісія класифікує Україну як країну з перехідною економікою. Для підвищення її статусу до країни з ринковою економікою вона має відповідати певним критеріям. І наголосив, що це не політичне питання.

За його словами, ЄС уважно стежив за станом справ в Україні та склав детальну доповідь, в якій визнає, що вона досягла великого прогресу на шляху до ринкової економіки. Втім, є питання, що непокоять ЄС.

“По-перше — надмірне втручання держави у визначення цінової політики, що не відповідає критеріям ринкової економіки. Це, зокрема, стосується металургійного сектору. По-друге, в законодавстві щодо банкрутства та його виконанні існують деякі аспекти, що створюють труднощі для розслідувань, пов’язаних із безпекою торгівлі” – зазначив Проді. І додав, що Єврокомісія запевнила українську владу, якщо буде вжито необхідних заходів для виправлення цих недоліків, Україні присвоять статус країни з ринковою економікою.

Нагадаємо, на початку травня президент Європейської Комісії Романо Проді заявив у Дубліні, що Україна не має жодної перспективи будь-коли стати членом Європейського Союзу. У своїй заяві з приводу розширення Європейського Союзу на Схід Романо Проді сказав, що місця в ЄС практично не залишилося.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus