УКРАЇНА

20:53

22.05

Влада

Кучма жорстко розкритикував Януковича

0

Президент Леонід Кучма жорстко розкритикував прем’єр-міністра Віктора Януковича за погану підготовку до засідання Ради національної безпеки та оборони, що була присвячена розслідуванню пожежі на складах боєприпасів у Запорізькій області, повідомляють «Українські Новини».

Кучма сказав, що звіт, який зачитував Янукович як глава спеціальної урядової комісії з розслідування цієї пожежі, не містить висновків, а повторює ті положення, що були розглянуті на засіданні РНБО стосовно пожежі на складах боєприпасів у жовтні минулого року. «Навіщо нам читали те, що ми вже чули на засіданні Ради безпеки разом з вами по Артемівську. Я попросив би, шкода що немає, узяв би вийшов і разом з вами читав би. Це було вже», - сказав Кучма.

Він вимагав доповісти про причини того, що сталося, і причини, чому не зроблено висновків з того, що сталося в Артемівську. «Потрібно доповідати, чому не зроблені висновки з того, що було на тім засіданні РНБО і причини того, що нічого не зроблено», - сказав Кучма.

Він перервав виступ Януковича, який зачитував звіт роботи комісії, вимагаючи говорити по суті. «Давайте по суті справи», - сказав Кучма.

Під час доповіді Януковича він кілька разів переривав прем’єр-міністра, уточнюючи в нього подробиці в роботі спеціальної комісії.

Зокрема, Кучма розкритикував погану охорону складів і погане забезпечення їхньої безпеки. «А охорона яка? Охороняють склади жінки, з берданкою бабка стоїть», - сказав Кучма. Він сказав, що на склади, де відбулася пожежа, можна було заїжджати на машинах приватних структур.

Кучма також запитав у Януковича, чому раніше не виникало таких надзвичайних подій. «Коли дисципліна була, цього ж не відбувалося. Вони ж (склади) не вчора з’явилися в Україні», - сказав Кучма.

Кучма також запитав наприкінці доповіді, чому Янукович нічого не сказав про заходи, що були вжиті для виплати компенсацій і благоустрою тих людей, що постраждали під час вибухів. «Про людей ви нічого не сказали», - сказав Кучма Януковичу. Він нагадав, що була домовленість про те, щоб села, що знаходяться в постраждалій зоні, одержали б кращий благоустрій. «Ми ж домовлялися, щоб стан цих сіл був набагато кращим, ніж до цієї події», - сказав Кучма.

Він сказав, що вважає за необхідне оздоровити всіх дітей з постраждалої місцевості, організувати транспорт між селами або хоча б з’єднати їх з районним центром Мелітополем.

Президент також вимагає налагодити зв’язок і медичне обслуговування в цій місцевості.

«Я ні в проекті рішень РНБО, ні у вашій доповіді не бачив (таких пропозицій)», - сказав Кучма.

Янукович відповів, що це передбачено окремим дорученням спеціальної комісії, яка розробила план подібних заходів.

Кучма сказав, що найближчим часом сам відвідає місце подій і подивиться, як там виправлена ситуація. «Не треба мені доповідати. Я найближчим часом там побуваю», - сказав Кучма.

Він також розкритикував відсутність на засіданні РНБО голови державної адміністрації Запорізької області Володимира Березовського. «Нам було б цікаво послухати губернатора Запорізької області. Це прокол, шановні добродії. Ми ж не для себе робимо, а для того регіону», - сказав Кучма.

Після Януковича на засіданні РНБО розпочав виступ міністр оборони Євген Марчук.

Після чого журналістів попросили залишити залу засідання.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus