УКРАЇНА

00:03

12.12

Влада

Внесено поправки в проект іракської резолюції РБ ООН

0

Китай, Росія, Франція і Німеччина внесли вчора, 26 травня, погоджені поправки і доповнення в запропонований на затвердження Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй американо-британський проект нової іракської резолюції, повідомляє РІА «Новости».

Тимчасовий уряд Іраку, якому 30 червня коаліційна адміністрація передасть владу в країні, «повинна мати у своєму розпорядженні повний суверенітет у питаннях політики, економіки, безпеки, юриспруденції і дипломатії», наголошено в меморандумі, представленому на закритих консультаціях від імені чотирьох членів Ради Безпеки делегацією КНР.

Четвірка пропонує обмежити дію мандата багатонаціональних сил в Іраку кінцем січня 2005 року і зобов’язати їх «консультуватися з тимчасовим урядам з приводу воєнних операцій за винятком випадків самооборони».

Як сказав журналістам у кулуарах штаб-квартири ООН головуючий у Раді Безпеки в травні постійний представник Пакистану Мунір Акрам, меморандум, що складається із трьох сторінок, відбиває думку «більшості членів» РБ. Акрам також повідомив, що в документі пропонується не виносити резолюцію на голосування до формування тимчасового уряду, а також його визнання народом Іраку і сусідніх країн.

Направляючись на засідання Ради Безпеки, генеральний секретар ООН Кофі Аннан висловив сподівання, що тимчасовий уряд Іраку можна буде сформувати до кінця травня. За його словами, відповідні рекомендації його спеціальний радник Лахдар Брахімі надасть Раді Безпеки найближчими днями. «Безумовно, ми просуваємося до цієї дати, і я сподіваюся, що ми зможемо виконати поставлену задачу», - зазначив Аннан у короткій розмові з журналістами. Текст американо-британського проекту нової резолюції він назвав «задовільним», наголосивши, що в ньому визначені пріоритетні сфери діяльності ООН в Іраку, у деяких з них організація вже працює.

В Іраку зараз знаходяться дві групи експертів ООН. Одна - під керівництвом Брахімі - допомагає іракцям досягти консенсусу з питання формування тимчасового уряду. Інша група, що очолює директор департаменту ООН Каріна Переллі, веде роботу з підготовки загальних виборів, запланованих на кінець січня 2005.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus