УКРАЇНА

20:46

21.06

Влада

Президент затвердив українсько-румунський кордон

0

Президент України Леонід Кучма підписав ухвалений ВР Закон “Про ратифікацію Договору між Україною і Румунією про режим українсько-румунського державного кордону, співробітництво і взаємну допомогу в прикордонних питаннях”, повідомляє «ІНФА». Верховна Рада ратифікувала цей договір 12 травня.

Договір про держкордон між Україною і Румунією, підписаний президентами двох країн у червні 2003 року в Чернівцях, підтверджує лінію держкордону, визначену в 1961 році.

Договором встановлюється кінцевий пункт сухопутного кордону між Україною і Румунією, що, відповідно до документа, є початковим пунктом для делімітації кордону, який проходить по континентальному шельфу і виняткових економічних зонах у Чорному морі. Згідно з підписаним документом, усі пункти договору, що стосуються лінії державного кордону між двома країнами, «не підлягають денонсації».

Договір підписаний на 10 років. У ньому передбачене автоматичне продовження його дії на п’ятирічні терміни.

Документ також регламентує використання прикордонних вод, залізничного транспорту, шосейних доріг та інших комунікацій. Крім того, румунська сторона в договорі підтвердила українську приналежність острова Зміїний, а Україна зобов’язалася не розміщати на цьому острові наступальні озброєння.

Договір регламентує сухопутний кордон між Україною і Румунією. Пошук компромісу стосовно делімітації континентального шельфу і морської зони триває. Лідери країн відзначають, що при вирішенні цієї проблеми сторони постараються не звертатися в міжнародні судові органи.

За даними Держкомітету України у справах охорони державного кордону, довжина сухопутної ділянки українсько-румунського кордону – 608,6 км.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus