УКРАЇНА

10:53

22.05

Влада

Утилізувати боєприпаси буде держпідприємство?

0

Міністр оборони України Євген Марчук прогнозує створення держпідприємства з утилізації боєприпасів протягом 2 місяців. «Я думаю, максимум 2 місяці (буде потрібно на створення держпідприємства)», - сказав він, повідомляють «Українські Новини».

За словами Марчука, для участі у створенні цього держпідприємстві, яке, як планується, буде створено спільно Міноборони і Мінпромполітики, можуть бути залучені 4 підприємства Мінпромполітики. «Це так звані казенні заводи - 4 такі підприємства», - сказав міністр.

Передбачається, що на базах Міноборони боєприпаси спочатку будуть розбирати, а потім направляти для утилізації на заводи.

За словами Марчука, усього на складах в Україні зберігається 2,5 млн. тонн боєприпасів, з яких 340 тис. тонн потребують термінової утилізації, а через 2,5 роки кількість таких боєприпасів зросте до 500 тис. тон.

Тим часом наявні в Україні потужності, як приватні, так і державні, дозволяють утилізувати не більше 30 -50 тис. тонн боєприпасів на рік, тому необхідні нові технології утилізації боєприпасів. «Тому поставлено завдання створити державну компанію і знайти великих іноземних інвесторів», - сказав Марчук.

Складність у залученні інвестора, за словами Марчука, полягає в тому, що утилізація боєприпасів не є прибутковою. «Зараз прийшло розуміння того, що утилізація буде дотаційна», - сказав він.

За словами міністра, у бюджеті цього року передбачено 32 млн. грн на утилізацію боєприпасів і підвищення безпеки складів, де вони зберігаються. Велику частину цих грошей Міноборони планує направити на створення потужної лінії з розбирання боєприпасів для подальшого їх направлення на підприємства Міноборони для утилізації.

На думку Марчука, до створення держкомпанії з утилізації боєприпасів можна залучити інвесторів тільки у випадку забезпечення прибутковості роботи підприємства, надання їм гарантій довгостроковості проекту і регулярного постачання сировини.

Марчук повідомив, що зараз є пропозиції від трьох іноземних компаній щодо участі в такому проекті: грецької, німецької і турецької. Однак, за його словами, вони пропонують не дуже вигідні умови.

Нагадаємо, що Кабмін заявив про намір створити спеціалізоване держпідприємство на базі підприємств Мінпромполітики і Міноборони для утилізації застарілих боєприпасів. До такого рішення Кабмін прийшов після аналізу події з вибухами на військових складах під Мелітополем у Запорізькій області.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus