23.07

Влада

«Порту» виграв Лігу чемпіонів

0

Переможцем Ліги чемпіонів сезону став португальський «Порту». У фінальному двобої на стадіоні «Ауфшальке» (Гельзенкірхене, ФРН) португальська команда обіграла французький клуб «Монако» з рахунком 3:0. Про це повідомляє «Lenta.ru».

У першому таймі у складі «Порту» відзначився бразилець Карлос Алберто, а в другому м’ячі забили Деку Соуза і Дмитро Аленичев. Для «Порту» це друга в історії перемога в Лізі чемпіонів, вперше клуб вигравав трофей у 1987 році. Торік португальський клуб виграв Кубок УЄФА.

Матч почався для команди Жозе Моуріньо не дуже вдало. Уже на перших хвилинах змушений був вступити в гру воротар Вітор Байа, якому довелося в підкаті вибити м’яч з-під ніг капітана «Монако» Людовика Жюлі. Але португальці змогли вирівняти гру, і більше небезпечних моментів футболісти «Монако» не організували. На відміну від «Порту» захисник Паулу Ферейра з флангу зробив простріл у штрафну «Монако», де м’яч після рикошету потрапив до крайнього нападаючого Карлоса Алберто, який точним ударом відкрив рахунок.

Протягом 15 хвилин з початку другого тайму французи мали перевагу, але жоден зі створених ними моментів не закінчився навіть ударом у стулку воріт Вітора Байі. На 60-й хвилині на поле замість автора м’яча Карлоса Алберто вийшов півзахисник збірної Росії Дмитро Аленичев, який зіграв ключову роль у заключні півгодини гри. На 71-й хвилині він під час швидкої контратаки отримав пас від Деку, відразу знову направив м’яч плеймейкеру своєї команди і Деку забив другий гол у ворота Флавіо Роми.

Через 4 хвилини ще одна контратака у виконанні португальських футболістів закінчилася третім голом. Після прострілу нападаючого «Порту» Дерлея м’яч проминув захисника «Монако» Скілаччі і потрапив до Аленичева, який чітким ударом встановив остаточний рахунок гри. Торік у фіналі Кубка УЄФА російський футболіст забив шотландському «Селтіку», ставши першим росіянином, який виграв два європейських трофеї підряд і забив у двох фіналах.

Джерело: proUA