УКРАЇНА

14:37

26.05

Влада

Відкритий вогонь – причина вибухів під Мелітополем

0

Безпосередньою причиною вибухів боєприпасів на військових складах у Мелітопольському районі Запорізької області стало використання відкритого вогню. Про це вчора на засіданні Ради національної безпеки та оборони України заявив голова спеціальної урядової комісії, прем’єр-міністр України Віктор Янукович, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

За його словами, комісія створила групи для перевірки стану збереження боєприпасів на інших складах боєприпасів в країні, зокрема на 331-му артилерійському складі у Львівській області, на 439-й і 47-й артилерійських базах у Хмельницькій області, а також 65-му складі в Харківській області.

Прем’єр повідомив, що відповідно до висновків комісії, основними причинами, які призвели до надзвичайної ситуації на складах боєприпасів в м. Артемівську Донецької області у жовтні минулого року і під Мелітополем Запорізької області в травні цього року, стали, зокрема, зниження рівня відповідальності і виконавської дисципліни офіцерського складу всіх категорій, а також недбалість, непевність і невизначеність майбутнього, погіршення морально-психологічного стану військових. Серед основних причин НП прем’єр також назвав слабку соціальну захищеність військовослужбовців і членів їхніх родин, ослаблення виховної роботи.

За словами Януковича, це є наслідком того, що парламент зволікає з прийняттям закону про реформування Збройних сил України, крім того практична реалізація реформи армії наштовхується на безліч труднощів.

Янукович відзначив, що принципи самофінансування держпрограми утилізації боєприпасів не сприяють своєчасному і безпечному виконанню програми.

Серед причин НП Янукович назвав також некомпетентність, невміння, а часто і небажання посадових осіб Збройних сил робити висновки з надзвичайних ситуацій і результатів роботи численних комісій з перевірки стану об’єктів; недостатній контроль за станом вибухопожежебезпеки та утилізації боєприпасів. «Загальний стан арсеналів і складів не відповідає вимогам безпеки», – наголосив прем’єр.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus