УКРАЇНА

20:52

27.05

Влада

Затверджено тимчасовий порядок оформлення права власності

0

Кабінет Міністрів України на своєму засіданні в середу затвердив постанову “Про затвердження Тимчасового порядку державної реєстрації угод”, яка визначає механізм реалізації і захисту права власності громадян, повідомляє «ІНФА».

Як заявив міністр юстиції України Олександр Лавринович, функції по здійсненню реєстрації угод і веденню Державного реєстру угод покладено на Міністерство юстиції України. Протягом трьох місяців з дня прийняття постанови Мін’юст України має вжити заходів для забезпечення ведення Реєстру.

Тимчасовий порядок вводиться в дію до ухвалення відповідного закону, як вимагає новий Цивільний кодекс України. Згідно з положеннями Кодексу право власності та інші речові права на нерухомість, обмеження цих прав, їхнє виникнення, перехід і припинення набирають сили лише після державної реєстрації.

Постановою встановлюється порядок реєстрації укладених щодо нерухомого майна угод, а також відомостей про зміну і припинення угод.

Адміністратором Реєстру визначено державне підприємство “Інформаційний центр” Міністерства юстиції України. Реєстрація угод буде здійснюватися шляхом внесення нотаріусами запису до Реєстру одночасно з його нотаріальним засвідченням.

За словами Лавриновича, державній реєстрації підлягають договори купівлі-продажу земельних ділянок, будинків, іншого нерухомого майна, договори про передачу нерухомого майна під виплату ренти, договори довічного утримання, за якими передається набувачеві у власність нерухоме майно, договори найму будинку, укладені на термін не менше одного року, договори управління нерухомим майном та інші угоди, державна реєстрація яких передбачена законодавством.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus