УКРАЇНА

14:23

27.05

Влада

США – у списку порушників прав людини

0

США потрапили до компанії держав з авторитарними і диктаторськими режимами, що є головними порушниками прав людини у світі. Про це йдеться у щорічній доповіді правозахисної організації «Міжнародна амністія» про дотримання прав людини у світі, повідомляє «Інтерфакс».

Коментуючи основні положення доповіді, виконавчий директор російського відділення «Міжнародної амністії» Сергій Нікітін заявив: «Так, це так. Ми зафіксували в США випадки застосування антитерористичних законів, вжитих після 11 вересня до людей, затриманим ще до терактів 11 вересня». Крім того, правозахисник звернув увагу на проблему 600 осіб, що знаходяться на військовій базі в Гуантанамо (Куба), яким дотепер не пред’являється жодних обвинувачень і до яких не пускають адвокатів.

«Також США розгорнули хрестовий похід проти міжнародного правосуддя. Вони відкидають Міжнародний карний суд, вважаючи, що американські громадяни мають імунітет проти його переслідування», – зазначив Нікітін.

Нагадаємо, що останнім масовим випадком порушення прав людини з боку США став скандал в іракській в’язниці Абу-Грейб, де американські військові знущалися з полонених іракців. Фотографії і відеозаписи знущань опублікували багато великих ЗМІ у світі. Кубинська військова база США Гуантанамо відома тим, що в неї доставляють арештованих людей з усього світу. Тут їх по 12-18 місяців тримають у клітках з цілодобовим яскравим освітленням без можливості скористатися адвокатським захистом. Журналістські розслідування свідчать про те, що людей, які побували в Гуантанамо, затримували в різних країнах (Ірак, Афганістан, Пакистан, Боснія і Герцеговина і т.д.), а потім усупереч Конституції цих держав і міжнародному законодавству таємно вивозили на Кубу. Правозахисні організації зазначали, що таке затримання є ні чим іншим як викраденням. Спроби деяких затриманих у Гуантанамо громадян позиватися із США закінчилися невдало: американські суди визнавали правоту уряду США, що стверджував, що Гуантанамо не є територією США.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus