УКРАЇНА

02:47

22.06

Влада

Брінклі: Членство України в ЄС - довгострокова, однак реальна перспектива

0

Посол Великої Британії в Україні Роберт Брінклі заявляє, що Україна не готова до вступу в Євросоюз, а має зосередиться на плані дій «Україна-ЄС» і вступі до Всесвітньої торговельної організації (ВТО)». Членство в ЄС, на його думку, є довгостроковою, але реальною перспективою.

«Україна ще не готова до вступу в ЄС. Зі свого боку Євросоюз теж не поспішає приймати нових членів після недавнього значного розширення. Тому зараз нема рації говорити про терміни вступу і про домовленості, про асоціативне членство», - сказав Р.Брінклі у вівторок у Києві на міжнародній науково-практичній конференції «План дій «ЄС-Україна» у контексті «Широкої Європи».

«План дій, що найближчим часом буде погоджено, є метою, на якій необхідно зосередитися. А наступним кроком буде вступ України до ВТО, що відкриє перспективи для підписання угоди про вільну торгівлю», - зазначив Р.Брінклі.

Як передає «Інтерфакс-Україна», посол вважає, що шлях до членства України в ЄС відкрито: «відповідно до статті 49 договору про ЄС, Україна, як європейська держава, має право претендувати на вступ, якщо вона буде відповідати Копенгагенським критеріям». «Це - довгострокова перспектива, але вона є, і З’єднане королівство буде докладати всіх зусиль, щоб вона залишалася відкритою», - наголосив він.

Р.Брінклі також зазначив, що Україна є незалежною державою, що «багато чого досягла за 13 років незалежності». Серед досягнень він назвав «мирний перехідний період», «гідну Конституцію» і «багато хороших законів», членство в Раді Європи, добровільне ядерне роззброєння, стабілізацію економіки і досягнення найбільших показників економічного зростання в Європі протягом останніх 4-х років.

Разом з тим посол зазначив, що «перехідний процес ще продовжується», і «можливо, його результати побачать наступні покоління». «Цей шлях не завжди буде рівним, і українці знають, що успіх залежить від поглиблення демократичних засад, поваги до свободи слова, прав ув’язнених, зміцнення правової основи», - наголосив посол.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus