УКРАЇНА

10:50

23.04

Влада

США відпустять українських моряків з Іраку

0

США ладні посприяти передачі українській стороні двох громадян України – колишнього капітана танкера «Невстар-1» Миколу Мазуренка і старшого помічника Івана Сощенка, засуджених в Іраку за контрабанду нафтопродуктів. Про це заявив перший заступник міністра закордонних справ Володимир Єльченко, повідомляють «Українські Новини».

За словами Єльченка, американська сторона згодою відповіла на українську ноту і передала проект меморандуму, який необхідно укласти між Україною і США для передачі засуджених. «Є відповідь. Є проект меморандуму», – сказав український дипломат.

Єльченко також повідомив, що українська сторона внесла свої виправлення і пропозиції в проект меморандуму і передала для узгодження американській стороні. За його словами, США наполягають, щоб засуджені були передані в Україну з умовою, що вони будуть відбувати покарання в українській в’язниці. Українська ж сторона наполягає на несправедливості вироку ірацького суду і хоче домогтися перегляду цієї справи українським судом. «Питання не в тім, будуть вони передані чи ні, а в тім, на яких умовах», – додав дипломат.

Крім того Єльченко сказав, що вважає за можливе, що українці також можуть бути звільнені в Іраку, якщо ірацький суд ухвалить позитивне рішення про апеляцію на вирок.

Нагадаємо, 18 травня 2004 року Україна зажадала від тимчасової коаліційної адміністрації і правлячої ради Іраку звільнити Мазуренка і Сощенка. Українські моряки утримуються в багдадській в’язниці Абу-Граїб, навколо якої виник скандал у зв’язку з знущаннями американських військових над іракцями.

Раніше Україна зверталася до США з проханням сприяти переведенню Мазуренка і Сощенка в українську в’язницю.

Мазуренко і Сощенко були засуджені 13 жовтня 2003 до 7 років позбавлення волі і штрафові в розмірі 1,2 млн. доларів кожний. Решта 19 громадян України, моряків «Невстар-1», звільнено.

Адвокати засуджених подали апеляцію, і Верховний Суд Іраку визнав це рішення необґрунтованим і ухвалив його переглянути, але вирок залишено без змін. На початку березня адвокати моряків подали другу апеляцію.

«Невстар-1» був затриманий на початку серпня минулого року кораблем британських Військово-морських сил «Сазерленд».

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus