УКРАЇНА

05:39

23.10

Влада

Експорт нафтопродуктів припинено на тиждень

0

Кабінет Міністрів домовився з учасниками нафторинку щодо припинення експорту світлих нафтопродуктів на тиждень. Як повідомляють «Українські Новини», про це заявив віце-прем’єр-міністр Андрій Клюєв.

За його словами, домовленість досягнута на добровільній основі та дозволить збільшити кількість світлих нафтопродуктів на внутрішньому ринку, що буде сприяти стабілізації цін на бензин. Крім того, за словами Клюєва, збільшенню обсягів нафтопродуктів в Україні буде сприяти пуск нафтопереробних заводів, що зупинялися на ремонт.

Сторони також домовилися, що до стабілізації ситуації на ринку нафтопродуктів рентабельність компаній, що займаються оптовими постачаннями світлих нафтопродуктів, буде обмежена до 7% на місяць. Протягом місяця також буде обмежена рентабельність компаній джобберської мережі – до 13%.

Клюєв також сказав, що особливі заходи застосовуються для стабілізації цін на бензин у Києві. Зокрема, була досягнута домовленість про перевантаження до Києва партії світлих нафтопродуктів виробництва Шебелинського ГПЗ. За словами віце-прем’єра, якщо операція із Шебелинським ГПЗ пройде успішно до кінця сьогоднішнього дня, то до вечора середи очікується зниження ціни на бензин у Києві на 10%.

Однією з причин, через яку, на думку Клюєва, були підвищені ціни на бензин, є неузгодженість нафтопереробних заводів при зупиненні на ремонт. Клюєв сказав, що Кабмін домовився з учасниками ринку погоджувати плани капітальних ремонтів заводів для того, щоб вони не проходили одночасно.

Другою причиною, що вплинула на зростання цін, Клюєв назвав зміну цін на зовнішніх ринках нафти і нафтопродуктів. Як повідомляло агентство, у вівторок Кабмін заявив про намір заборонити експорт нафтопродуктів з України.

Нагадаємо, що 24 травня 2004 року великогуртові середні ціни на бензин А-76, А-80, А-92, А-95 і А-98 підвищилися на 2-20,7% порівняно з п’ятницею минулого тижня. За той самий час середні роздрібні ціни на бензин А-76, А-80, А-92, А-95 і А-98 підвищилися на 2,4-5,7%.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus