УКРАЇНА

07:57

21.05

Влада

Сьогодні Кабмін заборонить експорт нафтопродуктів?

0

Кабінет Міністрів має намір заборонити експорт нафтопродуктів з України. Про це заявив прем’єр-міністр Віктор Янукович під час відвідання 2-ї міжнародної виставки-форуму «Навколишнє середовище-2004», яка проходить у Києві, повідомляють «Українські Новини».

Янукович зазначив, що Кабмін бачить проблему різкого підвищення цін на нафтопродукти в Україні і вважає, що це в першу чергу пов’язано з підвищенням світових цін на нафту. Водночас, за словами Януковича, Кабмін готовий вжити якнайсуворіших заходів, щоб стабілізувати ситуацію на ринку нафтопродуктів в Україні, і в першу чергу заборонити експорт нафтопродуктів з України до насичення внутрішнього ринку. «Перший захід, який ми вживаємо, і це буде зроблено найближчим часом: ми заборонимо експорт нафтопродуктів з України. І це дасть можливість наситити український ринок нафтопродуктами», - сказав Янукович.

На прохання журналістів уточнити, рішення про заборону експорту Кабміном уже прийняте чи тільки обговорюється, Янукович відповів, що таке рішення буде прийняте сьогодні.

Янукович також відзначив, що Кабмін зараз веде переговори з нафтотрейдерами для того, щоб домовитися про забезпечення в необхідних обсягах нафтопродуктами проведення сільськогосподарських робіт. «Ми ведемо переговори з нафтотрейдерами про підписання протоколу про обсяги постачання дизельного пального для збирання врожаю і домовимося, скільки дизпалива і за якими цінами законтрактуємо на постачання сільгосптовару виробникам», - сказав Янукович. Крім того, Кабмін має намір обмежити рентабельність нафтотрейдерів на рівні 5% до стабілізації нафтового ринку. На думку прем’єра, якщо такого роду домовленостей вдасться досягти з нафтотрейдерами, то вдасться зупинити зростання цін на нафтопродукти і сприяти їх зниженню.

Одночасно Янукович наголосив, що коли нафтотрейдери не підуть назустріч Кабмінові, то Кабмін вживатиме жорстких заходів. «Якщо нафтотрейдери не підуть нам назустріч, ми будемо застосовувати, як кажуть, «непопулярні заходи». Сьогодні працює Антимонопольний комітет. Ми включили всі існуючі важелі впливу, хоча нас дуже часто критикують за ці заходи, але ми інших шляхів не бачимо», - сказав Янукович.

Нагадаємо, що Кабмін стурбований істотним зростанням цін на нафтопродукти в Україні. На думку віце-прем’єр-міністра Андрія Клюєва, істотне зростання цін на нафтопродукти на внутрішньому ринку обумовлене зростанням цін на зовнішніх ринках і збільшенням експортного мита на нафту і нафтопродукти Росією.

Великооптові середні ціни на бензин А-76, А-80, А-92, А-95 і А-98 підвищилися в понеділок на 2-20,7% порівняно з п’ятницею минулого тижня.

Середні роздрібні ціни на бензин А-76, А-80, А-92, А-95 і А-98 підвищилися в понеділок на 2,4-5,7% проти п’ятниці минулого тижня.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus