УКРАЇНА

16:36

20.05

Влада

Литвин: КС хочуть використати у політичних цілях

0

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин направив листа голові Конституційного Суду Миколі Селівону у зв’язку із зверненням президента Леоніда Кучми до КС стосовно можливого втручання парламенту в сферу повноважень Кабінету Міністрів. Про це «proUA» повідомили в інформаційному управлінні Верховної Ради.

Нагадаємо, 29 жовтня 2003 року Кучма звернувся до КС з поданням про розгляд питання про невідповідність Конституції України положення частини третьої статті 37-1 Закону України «Про Державний бюджет України на 2003 рік» у зв’язку з тим, що воно «є нібито втручанням парламенту у сферу повноважень, які за пунктом 5 статті 116 Конституції України належать Кабінету Міністрів України».

Парламент, реалізуючи свої конституційні повноваження, змінами до частини третьої статті 37-1 Закону про держбюджет, дозволив уряду здійснити викуп майна Акціонерного комерційного банку «Україна» у порядку, встановленому законодавством, в сумі не більше 555.000 тис. грн з подальшою передачею одного з приміщень банку у розпорядження Верховної Ради України. На підставі цього уряд видав відповідні розпорядження.

На думку Литвина, системний аналіз конституційних положень (статті 6, 19, 85, 95, 116 та 120) дозволяє зробити висновок про те, що функція з «управління об’єктами права державної власності відповідно до закону», про яку йдеться у пункті 5 статті 116 Конституції України, як і виконання інших функцій, визначених законами та указами президента України, означає реалізацію урядом його компетенції. Зокрема, щодо розпорядження державним майном на підставі визначених Верховною Радою повноважень, меж цих повноважень, порядку та способу їх реалізації.

А отже, визначення законом про Державний бюджет України на відповідний рік граничного розміру коштів на певні загальносуспільні потреби, порядку та способу розпорядження ними є питанням політичної доцільності, яке, на переконання спікера, перебуває поза межами компетенції КС. А відтак його розгляд по суті свідчитиме про використання КС у політичних цілях, вважає Литвин.

Крім того, до повноважень КС належить прийняття рішень щодо конституційності чинних актів. Відтак, унеможливлюється розгляд КС положень Закону «Про Державний бюджет на 2003 рік», який втратив чинність у зв’язку із завершенням терміну його дії.

Литвин переконаний, що «за такої ситуації лише виключно правова позиція Конституційного Суду при розгляді цього питання не призведе до загострення політичного протистояння між гілками влади і додасть позитивного іміджу КС».

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus