УКРАЇНА

10:26

27.05

Влада

Єжи Гофман зніме фільм про Україну

0

Класик польського кіно Єжи Гофман має намір створити документальний фільм про історію України. Про це він повідомив у понеділок РІА «Новости» в Іркутську, де він бере участь у 13-ому міжнародному кінофорумі «Золотий Витязь». За словами Гофмана, його новий проект не є соціальним або політичним замовленням.

«Я покажу Україну з погляду незалежного іноземця, але водночас слов’янина, якому Україна так само, як і Росія, дуже близька», – сказав режисер. Фільм охопить величезний історичний період від водохрещення Київської Русі до сьогодення, у ньому буде три частини по 45 хвилин кожна. «Моя документальна стрічка покаже процес державотворення і процес самоусвідомлення нації. Причому друге завжди дається значно важче за перше», – зауважив Гофман.

«Мій фільм не стане безпристрасною енциклопедією або словником. У ньому будуть емоції і міркування», – сказав режисер. Закінчуючи, Гофман зізнався, що, перебуваючи зараз в Іркутську, згадує дитинство. Справа в тому, що в роки Другої світової війни він 8-річним хлопчиськом був вивезений до Сибіру разом з батьками в статусі «спецпереселенців». Кілька років, до повернення в Польщу, Єжи учився в російській школі.

На цьогорічному фестивалі в Іркутську Гофману вручили почесну нагороду – медаль імені Сергія Бондарчука за великий внесок у розвиток кіномистецтва.

Гофман здобув світову популярність як режисер, котрий екранізував історичні романи польського Нобелівського лауреата Генріка Сенкевича. Але починав він саме з документального кіно. Після закінчення ВГІКу (його вчителями були Іван Пир’єв і Михайло Чіаурелі) Гофман дванадцять років (1954-1966) працював на студії документальних фільмів у Варшаві. Сьогодні 72-річний майстер знову звертається до жанру кінопубліцистики.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus