УКРАЇНА

20:52

27.05

Влада

Ротовірусна інфекція – причина отруєння дітей у Києві

0

Причиною масового отруєння дітей у Києві та області могла бути ротовірусна інфекція, що потрапила в сирну масу при її виготовленні. До таких попередніх висновків дійшла міська комісія з розслідування причин отруєння дітей, створена Київською міською державною адміністрацією з участю головного санітарного лікаря. Про це, як передає кореспондент «proUA», сьогодні журналістам повідомив заступник голови Київміськадміністрації Валерій Бідний.

За його словами, комісія ще не прийшла до єдиної думки, що саме стало причиною отруєння дітей, однак схильні вважати, що сирна маса була заражена ротовірусною інфекцією. Передбачається, що інфекція потрапила в один із трьох чанів, у яких готувалася сирна маса.

За словами Бідного, комісія обстежувала всю технологію готування сирної маси на молочній кухні і вважає, що вірус міг потрапити від людини, оскільки при виготовленні цієї маси технологія не закрита, тобто працівники мали контакт із продуктом.

Комісія також перевіряє на наявність вірусів сировину, з якої виготовлялася сирна маса. Сировина для фабрики-кухні поставлялася з трьох регіонів: Бориспільського району, Київо-Святошинського та з Полтавської області, повідомив Бідний. І додав, що якщо в Бориспільському і Київо-Святошинському районі сировина проходила достатній контроль, то в Полтавській області він був недостатнім.

За словами Бідного, раніше комісія розглядала подію як прояв нечесної конкурентної боротьби з боку інших виробників дитячого харчування, проте зараз відкинуло цю версію.

Комісія також намагається з’ясувати, чому велика кількість дітей, що захворіли, проживають у центральних районах Києва, тоді як харчування вживали діти з усіх районів. Причини отруєння розслідує також Служба безпеки України, повідомив Бідний.

Зараз надходження дітей із симптомами отруєння в київські лікарні припинилося. Усього продукти з дитячої молочної кухні в Києві вживали 6,658 тис. дітей у Києві і Київській області. Отруїлися продуктами, за даними комісії, 570 дітей.

З початку реєстрації випадків отруєння, за словами Бідного, до київських лікарень надійшло 13 дітей з подібними симптомами, які не вживали продукти фабрики-кухні.

Бідний додав, що 17 травня дитяча фабрика-кухня молочного харчування №1 у Деснянському районі одержала з бюджету Києва 200 тис. гривень на модернізацію виробництва.

Як повідомлялося, у лікарнях Києва залишається 253 дитини віком від 6 місяців до 2 років з харчовим отруєнням середньої важкості.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus