УКРАЇНА

02:16

27.04

Влада

Український бізнес цікавиться румунськими енергосистемами

0

Цими днями в Бухаресті підприємці і промисловці 22 країн Центральної та Східної Європи розробили нові підходи до поглиблення торгово-економічних стосунків в контексті розширення Євросоюзу. На міжнародному конгресі «Нова Європа в діалозі Захід-Схід» бізнесмени зокрема вирішили сформувати спільні регіональні ринки.

Товарообіг між країнами центрально-східного регіону малий. Зокрема між Румунією та Україною торік лише 540 мільйонів євро і тримається він здебільшого на експорті нашої сировини. Українська делегація промисловців та підприємців переконана, що нехтування сусідніми ринками неприпустима розкіш. Зараз, коли Європа інтегрується і ставить пастки для експорту, необхідно об’єднувати інтереси і східному бізнесу. Передусім відпрацювати спільні інвестиційні проекти і поглиблювати так товарообіг, щоб зменшувати сировинну частку.

«Ми гостро ставимо питання співпраці, просування наших товарів на ринки СНД, адже лише спільно підживлюючи інвестиціями наші країни, ми можемо на рівних входити в глобальну економіку», заявив віце-прем‘єр-міністр Румунії Дан Іоан Попеску в інтерв’ю програмі «Діловий світ. Тиждень» (УТ-1).

Представники українського бізнесу на конгрес приїхали з конкретними пропозиціями, зокрема щодо співпраці у сфері високих технологій і в аграрному та транспортному секторах. Їх зацікавила і приватизація румунських енергосистем та металургійних заводів, бо після вступу Румунії до ЄС ці підприємства стануть додатковим шляхом виходу на євроринок.

А ще українці пропонують переглянути денонсовані двосторонні угоди з країнами, що вже приєдналися до ЄС. Зокрема з Польщею, що теж потерпає від зменшення торгівлі зі Східною Європою. Адаптувавши наші законодавства та стандарти ми поступово знімемо штучні торгові бар’єри.

Промисловці та підприємці пропонують, щоб переговори, які розпочали в Бухаресті, продовжити восени в Ялті. Об’єднання бізнес-інтересів лише підсилить економіки країн.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus