УКРАЇНА

11:53

21.05

Влада

Для Кучми важливо, щоб ЄЕП запрацював

0

Україна розглядає формування ЄЕП як передумову для усунення існуючих економічних протиріч між країнами і, як наслідок, стимулювання подальшого розвитку національних економік, заявив президент Леонід Кучма, відкриваючи 24 травня пленарне засідання глав держав-учасниць Угоди про формування Єдиного Економічного простору в Ялті.

Як повідомляє «ІНФА», при цьому Кучма зазначив, що за минулий період експерти зробили величезну роботу з реалізації проекту. Була підготовлена Угода про формування ЄЕП, яку, всупереч окремим скептичним прогнозам, було ратифіковано всіма державами-учасницями ЄЕП. Розроблено Комплекс основних заходів для реалізації Угоди, схваленої наприкінці минулого року. Створено відповідні робочі групи, підготовлене Технічне завдання з реалізації комплексу заходів. І, нарешті, розроблено і схвалено План робіт, що передбачає підготовку понад 100 міжнародних документів, підписання і реалізація яких дозволить послідовно формувати Єдиний економічний простір.

«Таким чином, сьогодні ми можемо констатувати, що підведено риску під організаційним етапом становлення ЄЕП», - наголосив український президент. І додав, що тепер прийшов час перейти від масштабних планів до реального їх втілення в життя і «одержання конкретної, відчутної віддачі від ЄЕП».

«Зараз важливо, щоб єдиний економічний простір дійсно запрацював, щоб наші плани не залишилися на папері», - зазначив Кучма.

Серед першочергових заходів для подальшої реалізації проекту Кучма назвав підготовку пакета документів, що мають скласти основу нормативно-правової бази ЄЕП. Також він нагадав, що експерти під час останньої зустрічі погодили загальний перелік міжнародно-правових документів, що підлягають розробці до кінця 2004 року. Їх нараховується близько 80. Після чого, згадані документи будуть узгоджуватися між сторонами, і готуватися до підписання.

Кучма ще раз зазначив, що позиція України залишається незмінною: завершення процесу створення повномасштабної зони вільної торгівлі без вилучень і обмежень. Це, за його словами, є першочерговою задачею в контексті формування ЄЕП.

Президент висловив упевненість, що реалізація першого етапу формування ЄЕП стане тим лакмусовим папірцем, що покаже щиру готовність і бажання сторін рухатись за межі політичних декларацій у напрямку якісного поглиблення економічного співробітництва.

Крім того, за його словами, створення повномасштабної зони вільної торгівлі дозволить одержати відчутну економічну віддачу від нашої інтеграції вже в найближчій перспективі. Також Кучма також зауважив, що регулярні зустрічі глав держав створили гарні передумови для нарощування співробітництва між Україною, Казахстаном, Росією і Білоруссю.

«Важливо, щоб ті стратегічні завдання, які ми зараз намітили щодо створення єдиного економічного простору, щодо його роботи, постійно зростали, але їхнє виконання не ущемляло б при цьому жодного держави-учасника ЄЕП», - сказав український президент.

На закінчення він висловив впевненість у тому, що сьогоднішня зустріч глав держав ознаменується ухваленням конкретних рішень, що будуть сприяти розвитку і зміцненню національних економік у рамках ЄЕП.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus