УКРАЇНА

00:17

27.03

Влада

Путін і Кучма обговорять газотранспортний консорціум

0

Під час зустрічі президента Росії Володимира Путіна і президента України Леоніда Кучми сьогодні в Криму обговорюватиметься тема щодо функціонування міжнародного газотранспортного консорціуму. Про це заявив міністр промисловості та енергетики РФ Віктор Христенко, який 22 травня в Ялті брав участь у засіданні Групи високого рівня з питань формування ЄЕП, повідомляє РБК.

«Не було жодної зустрічі між главами двох держав, на якій не обговорювалася б ця тема», - сказав він. За словами В.Христенка, усі питання поточної взаємодії в газовій сфері відрегульовані діючою угодою і чітко виконуються. Тут «жодних питань один до одного немає», наголосив він.

В.Христенко також висловився за перенесення на більш ранній термін, «на місяць-півтора», реалізації етапу ухвалення інвестиційного рішення і виділення коштів у рамках газотранспортного консорціуму «проект Богородчани-Ужгород», тоді як зараз цей термін призначено на 31 серпня 2004р. За його словами, це дозволить більш ефективно використовувати існуючі газотранспортні потужності України.

Зараз сторони готують проект міжурядової україно-російської угоди про гарантії завантаження газопроводу Богородчани-Ужгород. Україна розраховує на гарантію завантаження цієї системи проектною потужністю 8 млрд куб м газу на рік орієнтовно «років на 10». Будівництво цієї магістралі довжиною 300 км і вартістю близько 300 млн дол. входить до інвестиційної фази роботи консорціуму і стане частиною газопроводу Новопсков - Ужгород довжиною 1,5 тис. км і пропускною спроможністю 20-30 млрд куб. м газу на рік. Крім того, до кінця травня поточного року в Києві мають відбутися переговори «Нафтогазу України», «Газпрому» і Ruhrgas з питань умов участі сторін у проекті будівництва газопроводу Богородчани-Ужгород.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus