УКРАЇНА

04:28

21.05

Влада

В ЄЕП буде економічна конституція?

0

Російська сторона пропонує створити загальну економічну конституцію для країн - учасниць угоди про Єдиний економічний простір. «Російська сторона вважає, що нормативно-правова база створення ЄЕП могла б бути згодом перероблена в єдиний документ - економічну конституцію «четвірки», - заявило «Інтерфаксу» високо посадове джерело в російському уряді напередодні запланованої на 23-24 травня в Ялті зустрічі президентів РФ, Білорусі, Казахстану та України.

За словами джерела, нормативно-правова база ЄЕП - це понад 100 документів - може бути підготовлена вже до кінця поточного року. Очікується, що відповідне доручення президенти «четвірки» дадуть експертам на самміті в Ялті.

Однак, за словами джерела, робота над пакетом загальних законопроектів на сьогодні ускладнюється тим, що деякі з країн-учасниць намагаються «висмикнути з усього зведення документів 10-15 нормативних актів, що представляють для них найбільший інтерес, і проштовхнути їх для якнайшвидшого узгодження».

«На думку Москви, - сказало джерело, - такий шлях безперспективний». «Ми вважаємо, що єдиний можливий шлях - це провести кодификацію всіх проектів документів, запропонованих сторонами, і вирішити, чи поєднувати їх в один документ - свого роду «економічну конституцію» ЄЕП, усередині якої вже буде надаватися можливість різношвидкісної інтеграції і приєднання до окремих її (конституції) пунктів».

За словами джерела, Казахстан і Білорусь, у принципі, згідні з тим, що «законодавство ЄЕП» треба робити загальним і комплексним. Тим часом, українська сторона намагається «витягнути з усіх понад 100 документів, вичленувавши з них ті, котрі відносяться до створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) без вилучень і обмежень».

У зв’язку з цим джерело наголосило, що на думку Москви, «це питання (про створення ЗВТ) потрібно переводити в двосторонній формат - Росія - Україна».

Також співрозмовник «Інтерфаксу» повідомив, що під час недавнього візиту до Москви прем’єра України Віктора Януковича був погоджений графік скасування вилучень із ЗВТ, який стосується чотирьох груп товарів - кондитерських виробів, цукру, спирту і тютюну. За інформацією джерела, сама рання дата скасування вилучень, залежно від товарної групи, - це 2005 рік, а сама пізня - 2012 рік. Документ може бути підготовлений до підписання на засіданні російсько-української міжурядової комісії наприкінці червня - початку липня цього року, сказав співрозмовник «Інтерфаксу».

Водночас джерело нагадало, що в російсько-українському діалозі з економічних питань є «декілька застарілих підводних каменів - це набрання чинності російсько-української угоди про «нульовий варіант» стосовно власності колишнього СРСР за кордоном і перехід Росії на стягування ПДВ з країни призначення щодо вуглеводнів. Співрозмовник «Інтерфаксу» наголосив, що «між цими двома питаннями ніякого прямого ув’язування немає». Проте, за його словами, «було б непогано перед тим, як починати серйозні кроки з інтеграції, ці два питання вирішити».

Як заявило джерело в російському уряді, російська сторона «у принципі готова піти на вирішення проблеми ПДВ з Україною, хоча ціна цього питання для російського бюджету - близько 800 млн. доларів на рік». За словами джерела, ці втрати можна компенсувати за рахунок «змін деяких внутрішніх податків, переносу податкового навантаження в рентні платежі, «обнуління» так званих технологічних втрат для конкретних нафтогазовидобувних фірм і свердловин». Однак, наголосив співрозмовник «Інтерфаксу», на сьогодні ці кроки суперечили б податковому законодавству Росії. Він також зазначив, що досягнення домовленості щодо ПДВ з Україною вимагає підписання відповідної угоди з наступною її ратифікацією, водночас як вирішення питання про «нульовий» варіант вимагає тільки ратифікації.

Джерело також не виключило, що під час самміту в Ялті «будуть сформульовані політичні завдання, що стосуються непрямих податків, зокрема, ПДВ». Однак, зауважив співрозмовник «Інтерфаксу», «про підписання яких-небудь документів з цього приводу не йдеться».

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus