УКРАЇНА

00:41

23.05

Влада

У Ялті засідає група ЄЕП

0

12-е засідання групи високого рівня з формування Єдиного економічного простору Білорусі, Казахстану, Росії й України відбудеться у суботу в Ялті у Криму. Україну представляє перший віце-прем’єр, міністр фінансів Микола Азаров, білоруську сторону – віце-прем’єр Андрій Кобяков, казахську - віце-прем’єр Сауат Мінбаєв, російську - міністр промисловості та енергетики Віктор Христинко, повідомляють «Факти, ICTV».

Нагадаємо, група високого рівня планує до кінця 2004 року за допомогою експертів і фахівців завершити роботу із створення відповідної нормативно-правової бази майбутнього об’єднання.

Крім того, 23-24 травня в Ялті відбудеться зустріч глав держав-учасників Єдиного економічного простору, на якій обговорюватиметься стан і хід реалізації заходів щодо формування ЄЕП.

Президент України Леонід Кучма сьогодн6і вже відбув до Криму. Планується, що на зустрічі будуть розглянуті питання підготовки проектів документів, спрямованих на реалізацію положень угоди про формування ЄЕП, а також будуть визначені першочергові заходи для активізації роботи у цьому напрямку. Угоду про формування Єдиного економічного простору підписано 19 вересня 2003 року в Ялті.

Керівники чотирьох країн СНД (Білорусі, Казахстану, Росії й України) домовилися про створення якісно нової регіональної інтеграційної організації, що поєднує митні території держав-учасників, у рамках якої буде забезпечено свободу переміщення товарів, послуг, капіталу і робочої сили, проводитися єдина зовнішньоторговельна і погоджена податкова, грошово-кредитна і валютно-фінансова політика.

Угода передбачає формування зони вільної торгівлі без винятків і обмежень, що передбачає незастосування у взаємній торгівлі антидемпінгових, компенсаційних і спеціальних захисних заходів на основі проведення єдиної політики в сфері тарифного і нетарифного регулювання, єдиних правил конкуренції, застосування субсидій й інших форм державної підтримки.

Координація і керування формуванням і функціонуванням ЄЕП на міждержавному рівні забезпечуватимуться радою глав держав.

Кількість голосів кожної держави-учасниці в рамках ради глав держав розподіляється за принципом «одна держава - один голос». Рішення радою глав держав приймаються консенсусом.

Президент України Леонід Кучма підписав цей документ із застереженням, що Україна братиме участь у формуванні і функціонуванні ЄЕП у рамках, що відповідають Конституції України.

В Україні проти вступу в ЄЕП виступають опозиційні сили. Вони заявляють, що такий крок загрожує суверенітету країни. На думку ряду політиків, угода про формування Єдиного економічного простору не суперечить принципам і правилам Всесвітньої торговельної організації і Європейського Союзу, до яких Україна планує приєднатися в майбутньому.

Ряд західних політиків також застерігали Україну від інтеграції до ЄЕП, оскільки це може створити складності для вступу в ЄС. Однак, 20 квітня цього року Верховна Рада України ратифікувала цей документ. Синхронно його ратифікувала Держдума РФ. Кучма підписав ратифіковану угоду 22 квітня. Цього ж дня угоду ратифікувала Рада Федерації РФ. Пізніше цей документ ратифікували парламенти Білорусії і Казахстану.

У травні уряд України виділив Мінекономіки 2,7 млн. грн. на здійснення комплексу основних заходів для формування ЄЕП.

Наприкінці квітня Кучма заявив, що вважає безперспективним участь України в Єдиному економічному просторі без формування зони вільної торгівлі в рамках ЕЭП.

«Якщо ми дійсно зацікавлені в існуванні цього союзу, повинно бути ухвалене рішення про вільну торгівлю», - сказав президент.

Він підкреслив, що участь України в ЄЕП не суперечить курсу країни на інтеграцію в Європейський союз. При цьому він відзначив, що інтеграція України в ЄС і ЄЕП має за мету підвищення добробуту українських громадян.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus