УКРАЇНА

12:36

20.06

Влада

Найбільше грантів одержує «права опозиція»

0

Натепер найбільшу грантову підтримку одержують структури, які називають себе «правою опозицією», заявив у п’ятницю у ВР голова тимчасової слідчої комісії з питань розслідування фактів іноземного втручання у фінансування виборчих компаній в Україні через недержавні організації, які існують на гранти іноземних держав, Валерій Мішура, передає «ІНФА».

Мішура зазначив, що звіт комісії не був затверджений, оскільки з моменту формування комісії не відбулося жодного засідання, на якому був би кворум.

За його словами, в Україні свої проекти реалізують понад 2 тис. іноземних неурядових центрів. Водночас за станом на 1 січня 2004 року Мін’юст зареєстрував 1790 всеукраїнських і міжнародних громадських організацій.

Найбільший вплив на політичні процеси в Україні, за словами Мішури, здійснюють Національний демократичний інститут США, Міжнародний республіканський інститут США, «Freedom House», Фонд «Євразія», Німецький фонд Конрада Аденауера.

Крім того, за окремими експертними оцінками, на сьогодні існує близько 150 доступних для України об’єднань і фондів, які надають гранти. Найбільше грантів українським недержавним громадським організаціям надали Міжнародний фонд «Відродження», Національний фонд підтримки демократій і Всесвітній Банк.

При цьому, завважив Мішура, гранти надаються під проекти, що їх замовляє сама організація-донор, що свідчить про залежність і заангажованість недержавних громадських організацій.

За словами Мішури, найбільш розповсюдженими методами впливу на громадську думку в діяльності недержавних громадських організацій є публічні заходи. Крім того, зазначені організації постійно присутні в національному інформаційному просторі і демонструють високу інформаційну активність. Зокрема, 90% таких організацій мають власні ЗМІ.

Найбільш активний в інформаційно-аналітичному просторі України американський і німецький капітал, який надходить через фонди «Відродження», Підтримки демократії, Конрада Аденауера, «Freedom House», а також дипломатичні місії країн НАТО.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus