УКРАЇНА

20:51

27.05

Влада

ІСД: ЄС проти об’єднання Huta Czestochowa з іншими польськими метзаводами

0

Європейська Комісія виступає проти варіанта продажу польського металургійного комбінату Huta Czestochowa, який передбачає передачу державної допомоги між польськими меткомбінатами, що означає можливість блокування Єврокомісією угоди про купівлю концерном LNM комбінату Huta Czestochowa.

Про це говориться у прес-релізі корпорації «Індустріальний союз Донбасу» (Донецьк), розповсюдженому в четвер у зв’язку з початком розгляду Єврокомісією плану реструктуризації Huta Czestochowa. «Заява ЄК є чітким і зрозумілим сигналом, що продаж комбінату Huta Czestochowa концернові LNM буде порушенням договору про приєднання і може бути заблокований Європейською Комісією», - зазначається в документі.

Згідно з повідомленням, розслідування Єврокомісії не зв’язане прямо з продажем меткомбіната Huta Czestochowa. Однак, як вважає ІСД, Єврокомісія у такий спосіб попереджає, що у випадку продажу майна Huta Czestochowa компанії, металургійні підприємства якої уже використовують державну допомогу, ЄК застосує відповідні санкції, тому що це заборонено протоколом №8 договору про приєднання. «При порушенні протоколу №8 договір продажу майна Huta Czestochowa не одержить затвердження ЄК. Таким чином, c юридичного погляду його не можна буде реалізувати», - зазначається у прес-релізі ІСД.

Корпорація нагадує, що концерн LNM, який претендує на Huta Czestochowa, є власником найбільшої польської металургійної компанії, яка одержує державну допомогу, - Ispat Polska Stal (колишня PHS).

Наприкінці лютого цього року міністерство держмайна Польщі повідомило про вибір британсько-індійської LNM Group інвестором для Huta Czestochowa, незважаючи на рішення конкурсної комісії, яка одноголосно проголосувала за оферту ІСД і рекомендувала уряду вибрати інвестором українську корпорацію. ІСД, своєю чергою, висловив протест з цього приводу і заявив про готовність відстоювати свої права в суді.

Президент України Л.Кучма доручив прем’єр-міністру В.Януковичу розібратися в ситуації навколо приватизації Huta Сzеstосhоwа. На виконання цього доручення В.Янукович направив листа польському прем’єрові Лешеку Міллеру, у якому назвав дискримінаційним рішення відмовити корпорації ІСД у приватизації польського метпідприємства.

Уряд Польщі наприкінці квітня, напередодні своєї відставки, скасував приватизаційний конкурс з продажу Huta Czestochowa і вирішив провести новий, що викликало критику з боку ІСД. У корпорації висловили сумніви в юридичній коректності ухваленого рішення.

На початку травня Окружний суд Ченстохова (Польща) прийняв ухвалу, якою визнав за ІСД право на задоволення його вимог стосовно майна Huta Czestochowa і ввів заборону на продаж підприємства і його дочірніх компаній іншим суб’єктам.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus