УКРАЇНА

02:15

28.05

Влада

Урядовий комітет схвалив проект бюджетної резолюції-2005

0

Сьогодні на засіданні Урядового комітету економічного розвитку та з питань європейської інтеграції під головуванням міністра фінансів України Миколи Азарова схвалено проект “Основних напрямів бюджетної політики на 2005 рік”. Документ подано на розгляд засідання Кабінету Міністрів України для остаточного схвалення і прийняття відповідної постанови. Про це «proUA» повідомили в прес-службі Мінфіну.

В експертному висновку урядового комітету йдеться про те, що проект бюджету на 2005 рік складатиметься на основі подальшого реформування податкової системи, що передбачає зниження ставки податку на додану вартість до 17%, удосконалення системи справляння держмита, обмеження галузевих податкових пільг тощо. Приріст доходів бюджету 2005 року має відбуватися за рахунок розширення податкової бази, відповідного збільшення податкових надходжень, а також поліпшення інвестиційного клімату. Окрім того, проект бюджетної резолюції на 2005 рік також передбачає:

- подальше вдосконалення міжбюджетних відносин;

- проведення виваженої боргової політики;

- стимулювання інноваційної та інвестиційної діяльності;

- сприяння випереджальному зростанню темпів збільшення реальних доходів населення, передусім заробітної плати громадян;

- продовження роботи з реформування системи соціального захисту, охорони здоров’я та пенсійного забезпечення.

Проект бюджетної резолюції на 2005 рік передбачає вдосконалення системи існуючих пільг і компенсацій та порядок їх надання з метою раціонального використання бюджетних ресурсів та спрямування цих коштів на підтримку тих верств населення, які потребують матеріальної підтримки.

У висновку урядового комітету зазначено, що проект бюджетної резолюції на 2005 рік відповідає вимогам статті 33 Бюджетного кодексу України. Відтак, бюджет країни на 2005 рік відповідатиме принципові соціальної спрямованості бюджетної політики і намірам уряду продовжувати подальше зниження податкового тиску в рамках проведення податкової реформи. Бюджет на 2005 рік складатиметься як бюджет розвитку.

Проект бюджетної резолюції на 2005 рік передбачає, що дефіцит Держбюджету на 2005 рік не повинен перевищувати 1,0% валового внутрішнього продукту, у тому числі по загальному фонду – 0,7%, йдеться у повідомленні прес-служби. Окрім того, граничний обсяг державного боргу на кінець 2005 року визначатиметься граничним розміром державного боргу України, затвердженим Законом України «Про Державний бюджет України на 2004 рік» з урахуванням змін, збільшеним на обсяг запланованих державних запозичень та зменшеним на обсяг погашення державного боргу у 2005 році. На 31 грудня 2005 р. він не повинен перевищувати 34 відсотків валового внутрішнього продукту.

Нагадаємо, що згідно із нормами Бюджетного кодексу України схвалений Кабміном проект бюджетної резолюції на 2005 рік має бути поданий до ВР України не пізніше аніж за чотири дні до парламентських слухань, що мають відбутися 1 червня 2004 року або першого наступного за цією датою дня пленарного засідання.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus