УКРАЇНА

00:31

23.05

Влада

Єврокомісія розслідує реструктуризацію Huta Czestochowa

0

Вчора Єврокомісія розпочала розслідування реструктуризації польського металургійного комбінату Huta Czestochowa, на придбання якого претендує українська корпорація «Індустріальний союз Донбасу» (Донецьк). Справа стосується незаконного одержання підприємством державної допомоги, повідомляють «Українські Новини».

«Комісія сьогодні вирішила розпочати глибоке розслідування реструктуризації Huta Czestochowa S.A», – йдеться в заяві Єврокомісії. Комісія пропонує всім зацікавленим сторонам надати свої погляди на ситуацію. Саме розслідування почалося через те, що Польща могла порушити протокол №8 Договору про приєднання Польщі до Євросоюзу, що стосується реструктуризації польської металургійної промисловості. Цей документ забороняє Польщі надавати допомогу компаніям, які не внесені у нього, а Huta Czestochowa не була внесена до цього протоколу.

Крім того, Комісія вважає, що Польща змусила приватних кредиторів погодитися з планом реструктуризації меткомбінату, при цьому, не погоджуючись ліквідувати комбінат і погасивши частину його боргу. Єврокомісія зазначає, що її розслідування не пов’язане з планами Польщі щодо продажу Huta Czestochowa.

Нагадаємо, що в квітні 2004 року Польща скасувала тендер із продажу меткомбінату Huta Czestochowa, вирішивши провести новий тендер.

У фінальній частині тендера брали участь ІСД і компанія LNM Holdings N.V., що входить в холдинг LNM Group. Більшість членів тендерної комісії назвало кращими пропозиції від ІСД, однак уряд оголосив переможцем тендера LNM Holdings N.V., надавши їй право вести виняткові переговори з придбання Huta Czestochowa та його дочірніх підприємств.

ІСД заявила про незаконність такого рішення, вважаючи, що LNM поліпшив свої інвестиційні пропозиції вже після закінчення терміну подання оферт.

LNM Group є другим за величиною у світі виробником сталі з обсягом виробництва близько 35 млн. тонн на суму 12 млрд. доларів.

ІСД займається виробництвом і реалізацією металопродукції, а також забезпеченням газом і електроенергією підприємств України. Прибуток корпорації в 2003 році становив 9,325 млн. гривень (1,76 млрд. доларів).

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus