УКРАЇНА

20:54

21.06

Влада

Казахстану нічим заповнити Одеса – Броди

0

«На сьогоднішній день всі обсяги нафти казахстанських компаній розписані, зазначені в договорах з партнерами. Згідно з цими договорами компанії мають певні зобов’язання, які не можуть бути порушені», – заявив посол Казахстану в Україні Амангельди Жумабаєв. Тому, за словами дипломата, Україна повинна піти на будь-які поступки, щоб зацікавити нафтові компанії Казахстану варіантом транспортування казахстанської нафти нафтопроводом Одеса – Броди. Про це повідомляє журнал «ПЕК».

Зараз вільні обсяги нафти для цього маршруту відсутні, стверджує Жумабаєв. Крім того, вибір того або іншого напрямку транспортування нафти вимагає часу для вивчення його економічної доцільності. «Контракти звичайно укладають завчасно – на рік вперед», – додав Жумабаєв.

Посол зазначив, що уряди України і Казахстану можуть посприяти проекту Одеса – Броди тільки на політичному рівні, у той час як реальні кроки до співробітництва мають розпочинатися нафтовими компаніями. Жумабаєв також припустив, що Україна в майбутньому буде брати участь у розробці нафтогазових родовищ Казахстану.

Міністр енергетики та мінеральних ресурсів Казахстану Володимир Школьник минулого тижня також заявив, що в Казахстані цього року не буде вільних обсягів для завантаження трубопроводу. За його словами, «будь-які інші заяви на цю тему – блеф».

Нагадаємо, що 4 лютого 2004 року Кабінет міністрів України ухвалив рішення про використання нафтопроводу Одеса – Броди в прямому напрямку. У рамках цього рішення уряд створив робочу групу, яка буде вирішувати з власниками нафти питання спільного використання нафтопроводу. Уряд також підтримав законопроект про передачу в концесію нафтопроводу Одеса – Броди і морського нафтотерміналу «Південний».

Російська компанія ТНК-ВР пропонувала Україні надати 380-420 тис. тонн технологічної російської нафти сорту Urals як товарний кредит на три роки для заповнення Одеса – Броди, а також забезпечувати до 9 млн. тонн нафти на рік для прокачування в реверсному режимі (із Бродів в Одесу).

Президент України Леонід Кучма наприкінці квітня висловив сумнів щодо економічної доцільності прямої роботи нафтопроводу, ще раз заявив про необхідність якнайшвидшого його запуску і поклав відповідальність за наповнення нафтопроводу на віце-прем’єра Андрія Клюєва.

18 травня 2004 року у відставку пішов президент “Укртранснафти” і спеціальний уповноважений з питань Євразійського нафтотранспортного коридору Олександр Тодійчук. Він пов’язав критику і тиск на тих, хто відстоював європейський напрямок використання нафтопроводу, з тим, що Україна підійшла впритул до укладення конкретних контрактів, і не виключив, що тепер у прихильників реверса є більше шансів настояти на своєму.

Пропускна спроможність нафтотранспортної системи Одеса – Броди становить 9-14,5 млн. тонн нафти на рік. Передбачається також розширення потужності нафтопроводу до 40-45 млн. тонн на рік.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus