УКРАЇНА

11:27

24.04

Влада

Доля резидента Олега Синянського

0

Поза всяким сумнівом: Олег Синянський – людина системи. Одні експерти його кар’єрний зліт пояснюють зв’язками з Віктором Медведчуком, інші – належністю до так званих «смєшківців».

Президент України Леонід Кучма підписав указ про створення на базі Департаменту розвідки, розвідувальних підрозділів регіональних органів СБУ Служби зовнішньої розвідки України. Її керівником призначений 34-річний Олег Синянський. Дотепер він очолював головне управління розвідки (ГУР) Служби безпеки.

Нова служба, відповідно до президентського указу, здійснюватиме розвідувальну діяльність у політичній, економічній, військово-технічній, науково-технологічній, інформаційній і екологічній сферах. СЗР братиме також участь у боротьбі з міжнародною організованою злочинністю і тероризмом. Утім, у нинішній ситуації інтерес становить не перелік обов’язків, покладених на СЗР, а фігура її керівника. «Людський фактор», коли мова йде про державні секрети і розвідку, грає не останню роль. Отже, хто такий Олег Синянський? Він – перекладач за освітою. Володіє англійською, арабською та івритом. Захоплюється букіністикою. В офіційній біографії сказано, що він нагороджений іноземними орденами. Але, як справжній розвідник, пан Синянський не вказав, які саме країни відзначили його скромні заслуги. Зате відомо, що новий керівник СЗР України в 1992 році закінчив східний факультет Військового інституту іноземних мов у Москві. По тому – працював у Міністерстві оборони України й у відділі Близького Сходу і Африки МЗС України. У грудні 1995 року пан Синянський відбув з дипломатичною місією до Ізраїлю - другим секретарем з політичних питань у посольстві України. З квітня 2000 року по вересень 2002 р. перебував на посаді заступника керівника протокольно-організаційного відділу Управління протоколу адміністрації президента України. Показово те, що в жовтні 2002 року пан Синянський був включений до складу комісії, що забезпечувала роботу міжнародних експертів з питань експорту станцій радіоелектронної розвідки «Кольчуга», яку очолив глава адміністрації президента Віктор Медведчук. Саме ця обставина, схоже, вирішила подальшу долю Олега Синянського. У грудні 2003 року він був призначений керівником головного управління розвідки СБУ.

У лютому 2004-го пан Синянський опинився в центрі шпигунського скандалу. Генерал СБУ Валерій Кравченко, котрий перебував у Німеччині, заявив, що саме начальник Головуправління розвідки Олег Синянський і голова СБУ Ігор Смєшко віддавали йому незаконні накази. Вони, за словами пана Кравченка, «на порушення Конституції і закону про розвідоргани України дають вказівки своїм працівникам за рубежем стежити за депутатами Верховної Ради України з числа опозиції», а також за міністрами уряду. «Наявні в мене матеріали я готовий передати представникові Генеральної прокуратури й до комітету Верховної Ради з прав людини», - повідомив генерал. СБУ назвала заяви пана Кравченка абсурдними, а Генеральна прокуратура жодних порушень законодавства з боку СБУ не зафіксувала. Сам же опальний генерал перебуває зараз у слідчому ізоляторі Служби безпеки.

Поза всяким сумнівом: Олег Синянський – людина системи. Одні експерти його кар’єрний зліт пояснюють зв’язками з Віктором Медведчуком, інші – належністю до так званих «смєшківців». Правда, якщо вірити кулуарній інформації про те, що останнім часом під Ігорем Смєшком «хитається» крісло, то призначення Олега Синянського свідчить, швидше, про те, що новий керівник СЗР має «покровителів» у вищих коридорах. Але, як би там не було, очевидно одне: майбутнє як пана Синянського, так і Служби зовнішньої розвідки тісно пов’язані з нинішньою командою, що перебуває при владі. І ця обставина, треба гадати, стане визначальною в діях нового керівника СЗР України.

Джерело: Сергій Руденко

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus