УКРАЇНА

20:10

22.06

Влада

УГКЦ наполягає на визнанні її Патріархату

0

Українська греко-католицька церква наполягає на визнанні її Патріархату На науковій конференції “Патріархат УГКЦ в церковній, історичній та суспільній перспективі” глава Церкви Любомир Кардинал Гузар закликав уважно дослухатися до аргументів на користь патріархату.

Греко-католицька церква вважає, що визнання її Патріархату матиме значення і для інших християнських церков України. Створення Київського патріархату УГКЦ зміцнить національну ідею, – переконаний віце ректор Українського католицького університету Мирослав Маринович.

Експерти з релігієзнавства водночас говорять, що надання Патріархату УГКЦ може суттєво погіршити відносини між Римом і православним світом – насамперед Москвою, адже Російська православна церква намагається активно впливати на релігійні процеси в Україні.

Про провокацію гострої ворожнечі між Римською католицькою церквою і православними церквами говорив (в контексті надання Патріархату УГКЦ) і Вселенський Патріарх Варфоломій І. Про загрозу такого протистояння Вселенський Патріарх заявив у лютому 2004 року, коментуючи лист президента Папської Ради зі сприяння християнській єдності кардинала Вальтера Каспера до Патріарха Московського і всієї Росії Алєксія ІІ. У цьому листі Каспер пропонував обговорити спірні питання, а зокрема й можливість створення в Україні Патріархату УГКЦ.

6 лютого 2003 року вперше питання патріархату УГКЦ розглянули на Папській Курії. Абсолютна більшість кардиналів були за те, щоб пристати на пропозицію Синоду Єпископів УГКЦ. Одним із трьох членів Курії, який висловився проти, був кардинал Каспер.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus