УКРАЇНА

00:44

26.04

Влада

Грузія з Абхазією спробують помиритися

0

У четвер, 20 травня, у Сухумі буде відновлено перемовини між представниками влади Грузії і невизнаної республіки Абхазії, повідомляє НТВ.

Після тривалої перерви будуть обговорені питання врегулювання конфлікту. Тбілісі має наміри запропонувати свій план – Грузія стає федеративною державою, у складі якого Абхазії нададуть статус республіки.

Ще напередодні президент країни Саакашвілі заявив, що центральна влада має наміри зробити все, щоб «і Абхазія, і Південна Осетія возз’єдналися з Грузією». Він цілком заперечив застосування сили.

Своєю чергою, у Сухумі очікують від сьогоднішньої зустрічі ускладнення ситуації. За словами прем’єр-міністра Абхазії, «статус Абхазії як незалежної держави визначено Конституцією республіки, і це питання не підлягає обговоренню».

При цьому в Сухумі згадують недавні заяви грузинського президента. Під час зміни влади в Аджарії Михайло Саакашвілі заявив, що «якщо в Грузії очікується ще одна революція, то вона станеться в Абхазії».

Підозрілості додала і спікер грузинського парламенту Ніно Бурджанадзе. Як вона заявила, «...ми не можемо нескінченно довго чекати, коли сепаратистські режими будуть говорити з нами... ми будемо раді, якщо населення Абхазії підтримає нас, як це було в Аджарії».

У Сухумі розраховують на допомогу Москви. В інтерв’ю російському журналові «Профіль» міністр закордонних справ Абхазії Сергій Шамба повідомив: «Велика частина населення... є громадянами Росії. Вони розраховують, що Російська Федерація буде захищати їхні інтереси. Інтереси Росії й Абхазії в цьому питанні збігаються».

Зараз Сухумі підсилив охорону території, що поділяє невизнану республіку з центральною Грузією. Ситуацію в Абхазії місцева влада називає спокійною, але не заперечує швидкого ускладнення.

Історія конфлікту у відносинах Грузії й Абхазії починається з кінця 80-х років 20 століття. Тоді невизнана республіка заявляла про наміри увійти до складу Росії. Перші сутички між абхазами і грузинами відбулися в липні 1989 року. Через три роки почався збройний конфлікт.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus