УКРАЇНА

04:31

21.05

Влада

Москва і Київ розпочали перелітну війну?

0

Компанії Аерофлот, здійснюючи рейси до Греції, доведеться облітати Україну. Київ закрив небо у відповідь на аналогічний крок з боку Москви. Раніше Росія, по суті, заборонила компанії Аеросвіт проліт у напрямку Китаю.

Рік такої перелітної війни обійдеться обом сторонам приблизно в триста-п’ятсот тисяч доларів. Але цифри ці можуть зрости. Досить ймовірно, що невдовзі будуть заборони і на польоти в інших напрямках.

Заборона транзитних польотів для «Аерофлоту» запроваджується з 1 червня цього року. За оцінками експертів, щонайменше 4 рейси на тиждень цієї авіакомпанії в Грецію будуть обходити територію України. У середньому це подовжить час польоту на 1 годину.

Варто зазначити, що заборона поширюється на всі аерофлотівьскі рейси, серед іншого і чартерні. Це означає, що напередодні Олімпіади перевагу одержують грецькі компанії й інші російські перевізники, які пропонують тури на одне з найбільших спортивних дійств планети. Можливо, «Аерофлот» з розумінь престижу все-таки піде на збереження старого рівня тарифів і буде літати в Грецію собі на збитки, але в цьому випадку він буде упоступатись конкурентам у часі перельоту.

«Укравіатранс» розповсюдив заяву щодо ситуації, що склалася, текст якої надойшов до «proUA». В заяві, зокрема, сказано, що «дії російської сторони грубо суперечать не лише положенням Міжурядової угоди про повітряне сполучення, а й духу Угоди про формування єдиного економічного простору, ратифікованої парламентами двох країн 20 квітня 2004 року, оскільки порушується принцип вільного руху послуг через кордони держав-учасниць, котрими в даному випадку є Україна, Росія і Казахстан.»

В заяві Укравіатранс підтвердив свою принципову позицію щодо необхідності формування вільного економічного простору у сфері транзитного прольоту територією України, «оскільки, зокрема, російські авіакомпанії у даний час здійснюють польоти через територію України без обмежень.»

Зазначені санкції Укравіатрансу будуть негайно зняті після надання українському авіаперевізнику дозволу на проліт територією Росії, говориться в заяві компанії.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus