УКРАЇНА

09:45

25.05

Влада

Суд США відмовився слухати плівки Мельниченка

0

Суддя Мартін Дженкінс із суду Північного округу Каліфорнії, що провадить справу Павла Лазаренка, відхилив клопотання адвокатів екс-прем’єра про залучення як доказів записів екс-майора Миколи Мельниченка, повідомляє «Українські Новини».

Суддя оголосив рішення на засіданні суду в середу в другій половині дня після тривалих обговорень юридичних процедур без участі присяжних.

Суддя погодився з обґрунтуванням прокуратури, яка стверджує, що плівки не мають причетності до справи. Воднораз він заявив, що оприлюднена адвокатами інформація «надзвичайно серйозна». Ані прокурор Марта Борщ, ні суддя Дженкінс не брали під сумнів автентичність записів.

Сам Микола Мельниченко й екс-депутат Олександр Єльяшкевич, що одержав політичний притулок у США, були присутні в кулуарах каліфорнійського суду і виглядали явно розчарованими.

Мельниченко заявив журналістам, що таке рішення було для нього «очікуваним».

Він підтвердив свою попередню заяву, що він готовий надати записи, що мають відношення до справи Лазаренко, щоб них використовували і захист, і обвинувачення.

«Я упевнений, що без записів суд не зможе прийняти справедливе рішення в справі Лазаренко», - сказав Мельниченко, додавши, що це рішення судді дає можливість адвокатам Лазаренка привід для апеляції.

Мельниченко заявив, що він і Єльяшкевич ухвалили рішення передати пресі документи, які вони мають, щоб журналісти «самі визначили, чи мають вони причетність до справи Лазаренка».

Мельниченко та Єльяшкевич планують провести прес-конференцію в п’ятницю в Сан-Франциско.

Серед наявних у них транскриптів записів – свідчення про те, що якийсь високопоставлений американський чиновник передає Кучмі інформацію, у тому числі таку, що має причетність до справи Лазаренка. Мельниченко відмовився назвати ім’я чиновника, зазначивши, що ця інформація відома американським органам.

Як повідомлялося, адвокати Лазаренка звернулися з клопотанням до судді Дженкінса про дозвіл дати свідчення Мельниченку та Єльяшкевичу. Захист стверджував, що Мельниченко та Єльяшкевич могли б підтвердити, що президент Леонід Кучма контролює порушення справ проти політичних інакодумців в Україні з метою збереження політичної влади.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus