УКРАЇНА

10:11

21.05

Влада

ЄЕП стане Євразійським економічним співтовариством?

0

Віце-прем’єр Казахстану Сауат Минбаєв не виключає об’єднання учасників Єдиного економічного простору (ЄЕП) Росії, Білорусії, Казахстану і України з Євразійським економічним співтовариством (ЄврАзЕС), у яке входять Білорусія, Казахстан, Киргизія, Росія і Таджикистан. Про це повідомляє РІА «Новости».

«Сьогодні ці два об’єднання доповнюють одне одного, але рано чи пізно, я думаю, вони зіллються», – сказав Минбаєв. На його думку, ЄврАзЕС відрізняється від ЄЕП концептуально. «Справа навіть не в країнах, які входять у ці організації», – зазначив віце-прем’єр Казахстану. Він також наголосив, що ЄврАзЕС - це «вирішення наболілих поточних або доступних для огляду в недалекій перспективі проблем», а ЄЕП - це «спроба системно усвідомити ситуацію і визначити, як далі рухатися».

«ЄврАзЕС вирішує конкретні проблеми – скільки валюти можна перевозити всередині співтовариства, чому не працює та або інша митна посада або як взаємно страхувати транспорт», – сказав віце-прем’єр. Водночас, на його думку, в рамках ЄврАзЕС часто неможливо досягти домовленості, оскільки багато проблем вимагають розвитку правової бази в одному напрямку і синхронізації практично всіх процесів у діяльності держав-учасниць співтовариства.

Минбаєв вважає, що, на відміну від ЄврАзЕС, ЄЕП «намалював» якусь теоретичну модель, як і в якому напрямку має рухатися інтеграція. «Робота не в ЄврАзЕС, а саме в рамках ЄЕП змусила нас підняти правову базу, якою користується, наприклад, Європейський Союз», – сказав віце-прем’єр Казахстану.

Нагадаємо, що 20 квітня 2004 року Верховна Рада ратифікувала угоду про ЄЕП. Угоду ратифікували також парламенти РФ, Білорусії і Казахстану.

Угоду про ЄЕП Україна підписала із застереженням, що буде виконувати її в частині, яка не суперечить її Конституції. Крім того, Україна наполягає на першочерговості створення зони вільної торгівлі в рамках ЄЕП і планує ввести її в дію у 2005 році.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus