УКРАЇНА

01:22

12.12

Влада

СБУ і РНБО припускають можливість терактів в Україні?

0

Для України існує загроза терористичних актів у зв’язку із участю українських військових у операції в Іраку. Про це заявили під час закритого засідання Верховної Ради секретар Ради нацбезпеки Володимир Радченко і перший заступник глави СБУ Юрій Землянський.

Як повідомив «Українській правді» один із депутатів, присутніх на закритому засіданні, представник СБУ сказав: «Я не виключаю і дуже побоююсь проведення в Україні терористичних акцій, організованими силами ззовні. Такою силою можуть стати іракці».

Радченко в свою чергу заявив, що «існує загроза вчинення певних дій проти України та її державних органів». На уточнююче питання представників КПУ Радченко підтвердив, що для України є загроза терористичних актів, «але Україною розроблено і здійснюється програма протидії». Радченко сказав також, що у короткотерміновій і середньотерміновій перспективі Іраку загрожує нестабільність, і існує тенденції до погіршення ситуації. Секретар РНБО сказав, що можливе відновлення широкомасштабних бойових дій. «Для українського військового контингенту це – серйозне відхилення від первісних задач». Він додав, що після подій в Ель-Куті Україна «проти своєї волі» стала однією із сторін в конфлікті.

Радченко підкреслив, що Україна інформує американську сторону, що українське законодавство дозволяє перебування там контингенту «лише з миротворчими функціями». На питання лідера СПУ Олександра Мороза Радченко сказав, що в ході додаткових консультацій із американцями Україна «уточнила, що будь-які наміри використання українських військових у наступальних або бойових діях не матиме перспективи».

Водночас, на думку секретаря Ради нацбезпеки, «передислокація або скорочення» українського військового контингенту матиме негативні наслідки для України, оскільки демонструватиме її непослідовність. Як сказав Радченко, ситуація в Іраку потребує вирішення на рівні ООН. Коаліція військ в Іраку заявила про намір залишити там свої контингенти до 30 червня. Після цього, вважає Радченко, необхідно домагатися статусу миротворців ООН.

Радченко також зазначив, що на виведення українських треба буде не менше двох місяців. «Якщо виникне гостра необхідність, ми будемо опрацьовувати це рішення, але до 30 червня не збираємося це робити», - процитувало Радченка джерело «УП» серед депутатів парламенту.

Радченко, характеризуючи події в Іраку, сказав, що коаліційні війська демонструють нездатність контролювати ситуацію в країну, провести демократичні вибори, вести мирний діалог.

Як відомо, в середу відбувається закрите засідання парламенту стосовно перебування українських військ в Іраку, на якому виступило керівництво МЗС, Міноборони, СБУ та секретар Ради нацбезпеки.

Джерело: proUA

Теги:

Версія для друку
Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

Партнери портала

Price.ua - сервіс порівняння цін в Україні
Архів Експорт Інформатор Про нас / Контакти

   Copyright © 2016 Коментарі: Всі права захищені.

Яндекс.Метрика Система Orphus